Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Otwarcie XX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych z finałowym występem drużyny RR

21.05.2012, 15:11:05 Rozmiar tekstu: A A A
Otwarcie XX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych z finałowym występem drużyny RR
fot. Kamila Ławniczek

Wczoraj, 20 maja, rozpoczął się w naszym mieście jubileuszowy, XX Tydzień Osób Niepełnosprawnych. Impreza rozpoczęła się o godzinie 12:00 na Placu Jagiellończyka, a finałowym punktem spotkania był występ drużyny Ryszarda Rynkowskiego.

Na festynie swą działalność miały okazje zaprezentować instytucje działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Wydarzenie wzbogacały występy podopiecznych różnych placówek. Szczególnie pogodny był występ artystyczny uczestników wspólnoty „Wiara i Światło”, których repertuar obejmował piosenki takie jak: „Idę na plażę”, czy „Monika dziewczyna ratownika”.

Celem imprezy była integracja oraz pokazanie ludziom, że osoby niepełnosprawne nie różnią się od innych, tak samo potrafią się bawić i brać udział w życiu kulturalnym miasta.

Atrakcją wieczoru był występ "Szesnastki" Ryszarda Rynkowskiego. Mogliśmy po raz kolejny usłyszeć piosenki, które zespół przedstawił reprezentując nasze miasto w programie TVP2.

- Kibicowałem naszej drużynie. W każdą sobotę wysyłałem pięć smsów. Szkoda, że nie zaśpiewali wszystkich piosenek z "Bitwy...", ale na szczęście moją ulubioną „Tolerancję” mogłem usłyszeć na żywo - powiedział 15-letni Wojtek.

- Tak naprawdę spotkaliśmy się około godziny 15:00. Pośpiewaliśmy i to było generalnie wszystko - zdradziła nam Marta Gałuszewska, jedna z reprezentantów Elbląga w „Bitwie na głosy”.

- Mimo tak krótkich przygotowań i niepełnego składu (bez Darii Sankowskiej - przyp. red.) zespół świetnie sobie poradził. Zaśpiewano nawet parę "bisów", co spotkało się z jeszcze większą owacją publiczności.

Piosenką nagrodzoną największym aplauzem był finałowy utwór w wykonaniu Piotra Jacyny „Sen o Victorii”.

Oprócz elbląskiej drużyny z „Bitwy na głosy” na scenie pojawiło się także parę innych zespołów m.in. „Koperniczki” , „Trauguttki”, czy „Ale babki”. - Wszystkie pochodzimy z Elbląga - -powiedziała pani Celina, członkini zespołu „Ale Babki”. - Działamy od października zeszłego roku. Oprócz tego, że tańczymy i śpiewamy, mamy też skecze różnego rodzaju. Możemy także pochwalić się pierwszymi osiągnięciami - na festiwalu kabaretów i chórów w Warszawie zdobyłyśmy II miejsce

Podczas festynu na gości czekały stragany, w których można było dowiedzieć się więcej na temat prezentowanych grup i instytucji, w niektórych można było też kupić coś do jedzenia. Atrakcją, która cieszyła się szczególną popularnością wśród najmłodszych, były dmuchane place zabaw oraz trampoliny.

- Pogoda jest idealna, super atmosfera… takich dni powinno być organizowanych coraz więcej - stwierdziła pani Bożena.

A w Elblągu będzie się działo i to już niedługo. Na zakończenie Tygodnia Osób Niepełnosprawnych - 26 maja zaplanowany jest piknik integracyjny w Fundacji Końskie Zdrowie.

 

Kamila Ławniczek, klasa medialna

 

Oceń tekst:

Ocen: 6

%83.3 %16.7


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ fanka brygady RR
  Poniedziałek, 21.05

  Super drużyna, bardzo ładnie śpiewali! Tylko jak dla mnie trochę za krótko no i miałam nadzieję, że Ryszard też coś dla nas zaśpiewa. Ogólnie bardzo fajny występ tylko nagłośnienie do bani. Chciałbym usłyszeć was jeszcze kiedyś na jakieś imprezie w naszym mieście! Pozdrowienia dla całej wspaniałej 16-stki!!

 2. 2
  +24
  ~ fan brydaty rr
  Poniedziałek, 21.05

  nagłosnienie bylo dobre na festyn dla niepełnosprawnych, a nie na koncert takiej gwiazdy jak Rysiek, ale i tak jestem zachwycony ze zechciał zagrac charytatywnie, nawet na słabszej scenie, apeluje aby zaprosic druzyne na Dni Elblaga

 3. 3
  +10
  ~ li
  Poniedziałek, 21.05

  Wszystko ok tylko nagłośnienie do bani!!!!!!!!!!!!!

 4. 4
  +3
  ~ janek
  Wtorek, 22.05

  Za dużo o Ryśku i jego drużynie za mało o uczestnikach dla,których ta impreza została poświęcona.

 5. 5
  +2
  ~ justa
  Wtorek, 22.05

  impreza w całosci bardzo dobra, niepełnosprawni swietnie zagrali- wszystkie zespoły,nie mowie juz o druzynie rr bo to oczywiscie profesjonalisci,

 6. 6
  +8
  ~ Camel
  Wtorek, 22.05

  ... i tu apel do organizatorów Dni Elbląga: Drużyna RR na Dni Elbląga powinna zostać koniecznie zaproszona - nie wypadałoby inaczej - w końcu to oni reprezentowali nasze miasto przez kilka miesięcy w telewizji.

 7. 7
  +4
  ~ mela...
  Wtorek, 22.05

  nagłosnienie beznadziejne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ,tylko blisko sceny było słychać ,a jak puścili muzykę z płyty to było głosno.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1306550502777