Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Ostatnie konsultacje społeczne za nami. Mieszkańcy szukają rozwiązań dla dokumentu "Analizy społeczno-gospodarczej Elbląga"

18.05.2012, 07:43:24 Rozmiar tekstu: A A A
Ostatnie konsultacje społeczne za nami. Mieszkańcy szukają rozwiązań dla dokumentu
fot. AS

Za nami ostatnie, jedenaste konsultacje społeczne dotyczące najważniejszych tematów z życia miasta, które odbywały się na przełomie kwietnia i maja. Konsultacje społeczne, w których uczestniczyli mieszkańcy miasta były elementami pracy nad „Analizą społeczno - gospodarczą Elbląga”. W trakcie wczorajszego spotkania mieszkańcy mogli wypowiedzieć się na temat stanu aktualnego i rozwiązań, które ich zdaniem mogą przyczynić się do ożywienia i polepszania działających w naszym mieście instytucji związanych z szeroko pojętą kulturą. We wczorajszej dyskusji udział wzięli mieszkańcy Elbląga, przedstawiciele organizacji i elbląskich ośrodków kulturalnych oraz pracownicy departamentów Urzędu Miejskiego.

Tekst "Analizy społeczno-gospodarczej” przybliżył informacje na temat stanu funkcjonowania szeroko pojętej kultury w naszym mieście. Elbląg w swojej ofercie kulturalnej posiada teatr, kina, muzeum, galerie sztuki, orkiestrę kameralną i prywatne galerie. Przedsięwzięcia kulturalne realizują także biblioteki, ośrodki kultury i organizacje pozarządowe działające w Elblągu. Karty "Analizy społeczno-gospodarczej" w podtemacie "Kultura" przyniosły zestawienie działań i wszystkich projektów realizowanych przez te instytucje w roku 2010 (okres, kiedy wykonywano badania statystyczne do dokumentu "Analizy...").

W dokumencie dokonano również analizy i zestawienia pod względem ochrony zabytków i opieki nad zabytkami miasta Elbląg oraz działania Departamentu Kultury i realizowanych przez niego działań kulturalnych w  2010 roku. Na wczorajszym spotkaniu szeroko dyskutowano i zwracano szczególną uwagę na:

- dużą ilość mankamentów w tekście "Analizy społeczno-gospodarczej Elbląg”. Dyrektor Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Kamila Norwida, Jacek Nowiński zwrócił uwagę na to, iż w tekst "Analizy..." po macoszemu traktuje instytucje Biblioteki Elbląskiej w temacie "Kultura" i równocześnie błędnie umieszcza Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną w Elblągu w tej kategorii, gdyż ta powinna znaleźć się jako instytucja poddana analizie w temacie "Edukacja". Biblioteka Elbląska jest, wg Nowińskiego jedyną instytucją tego typu mającą charakter zasobu narodowego, posiadająca zabytkowe zbory.

- nieprecyzyjność dokumentu. Badania statystyczne w "Analizie.." zostały wykonane w 2010 a jak zauważyli dyskutanci od tego czasu Elbląg zmienił się, także pod względem rozwoju szeroko pojętej kultury. Zbierając nieprecyzyjne dane, debatujący zgodnie stwierdzili i wyrazili zaniepokojenie, że dalsza praca nad dokumentem, który stanowić ma bazę dla programu "Strategia rozwoju Elbląga 2020+" może spowodować to, że zostanie on zbudowany na nieprawdziwych stwierdzeniach i nietrafnych badaniach.

Zachęcamy do zapoznania się tekstem „Analizy społeczno-gospodarczej Elbląga” dostępnym na stronie. Nadal można zgłaszać uwagi do projektu wypełniając formularz (dostępny tutaj) i przesyłać go pod adres: strategia@umelblag.pl. Uruchomione zostało również forum, gdzie można wziąć udział w dyskusji dostępne na stronie.

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ eb
  Piątek, 18.05

  Panie Jacku a jak wypadła kontrola, bo słyszałem, że robi się gorąco wokół Pana

 2. 2
  +1
  ~ włączyć kamerki
  Niedziela, 20.05

  DLACZEGO wyłączono kamerkę internetową na Bramie Targowej pokazującą Starówkę Elbląską.Co olsztyn zarekwirował kamerkę.WSTYD za pomocą internetu wszyscy mogli podziwiać Elbląską Starówkę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2331531047821