Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Sport w Elblągu. Mieszkańcy szukają rozwiązań dla Strategii rozwoju Elbląga 2020+

27.04.2012, 09:35:17 Rozmiar tekstu: A A A
Sport w Elblągu. Mieszkańcy szukają rozwiązań dla Strategii rozwoju Elbląga 2020+
fot. Aleksandra Szymańska

Wczoraj w Ratuszu Staromiejskim odbyło się czwarte z cyklu spotkań z mieszkańcami, w trakcie których poruszane są tematy z najważniejszych obszarów życia naszego miasta. Tym razem temat dotyczył popularyzacji elbląskiego sportu.

Z dokumentu przedstawionego mieszkańcom dowiedzieliśmy się m. in. tego, że miasto podjęło działania na rzecz popularyzacji sportu, poprzez wdrażanie Programu rozwoju sportu w Elblągu na lata 2007-2013, uchwalonego 19 kwietnia 2007 r. przez Radę Miejską w Elblągu. W programie tym za cele priorytetowe zostały uznane: rozwój sportu dzieci i młodzieży, rozwój sportu kwalifikowanego, rozwój sportu dla wszystkich (masowego), rozwój sportu osób niepełnosprawnych. W trakcie debaty przedstawiono również stan obiektów sportowych w Elblągu, zakres działalności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który dba m.in. o rozwój sportu masowego poprzez organizację imprez sportowych promujących miasto. Przedstawiono także pokrótce działalność Centrum Sportowo-Biznesowego, jako profesjonalnej hali sportowo-widowiskowej z pełnym zapleczem socjalnym.

Czwartkowe spotkanie skupiło kilku mieszkańców Elbląga i w przeważającej części przedstawicieli Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej i reprezentantów jednostek miejskiej administracji samorządowej realizujących zadania z zakresu kultury fizycznej, sportu i turystyki. Wybrane propozycje uczestników dyskusji to:

- ciągłe opracowywanie nowych programów sportowych w porozumieniu z trenerami i szkoleniowcami sportowymi,
- zwiększenie liczby godzin zajęć wychowania fizycznego w szkołach,
- popularyzacja sportów wyczynowych,
- rozwój sportu osób niepełnosprawnych,
- dofinansowywanie uzdolnionych sportowo dzieci z rodzin najbiedniejszych, których rodzice nie mogą sobie pozwolić na finansowanie pasji swoich dzieci,
- próba skatalogowania możliwości finansowego wsparcia dzieci sportowo uzdolnionych,
- promocja imprez sportowych, od tych najmniejszych, do najbardziej znaczących,
- ciągłe i długotrwałe inwestowanie w trenerów i szkoleniowców, tworzenie systemu szkoleniowego tak, aby zachęcać do działań młodych trenerów wszystkich sekcji sportowych, aby swoim profesjonalizmem kładli fundamenty pod przyszłe, międzynarodowe kadry sportowe.

Zachęcamy do zapoznania się z Analizą społeczno-gospodarczą Elbląga dostępną na stronie Urzędu Miejskiego w Elblągu i udziału w kolejnych konwentach i dyskusjach. Następne spotkanie odbędzie się dziś, 27 kwietnia o godz. 17 w Ratuszu Staromiejskim. Tematem debaty będzie Mieszkalnictwo.

AS

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ abpDziwiszSIE
  Piątek, 27.04

  o panie. ale ludzi. poznaje mojego bylego pana od wf-u z dawnej sp3 ;)

 2. 2
  +4
  ~ komu to potrzebne
  Piątek, 27.04

  Pięknie info pokazało zainteresowanie!!!!!

 3. 3
  --2
  ~ Łukasz23
  Piątek, 27.04

  Frekwencja na spotkaniu pokazuje jałowość negatywnych komentarzy pojawiających się masowo pod każdym artykułem na każdym elbląskim portalu. Krytyka ma sens tylko wtedy, gdy jest konstruktywna, więc tak naprawdę dalsze poczynania władz w kwestii sportu z czystym sumieniem może krytykować tylko kilkanaście osób;-)

 4. 4
  --6
  ~ tylec
  Piątek, 27.04

  w pierwszym rzędzie siedziało podobno 150 osób. Tu pokazano tyły (zaplecze)....tak słyszałam:):)

 5. 5
  +2
  ~ lopez
  Piątek, 27.04

  przestancie o gadac o rozwinieciu elblaga kiedys chociaz jakies kacerty byly a za rzadow nowaczyka to nawet pies z kulawa noga nie zaspiewa elblag sie cofa a nie rozwija

 6. 6
  0
  ~ zatroskany
  Piątek, 27.04

  "Pokrótce przedstawiono działalność CSB jako profesjonalną hala sportowa" to cała prawda. O CSB można mówić tylko pokrótce bo tam się nic nie dzieje. Przejadane są jedynie pieniądze - nasze pieniądze. Proponuję rozwiązać CSB i od nowa przygotować plan działania. Bo tam nie ma ani biznesu ani życia sportowego. Wystarczy wejść na ich stronę i dowiedzieć się no właśnie co!? Pan Prezydent szuka oszczędności a w CSB leżą sobie a raczej są przejadane roczne 1,5 mln zł. Czas na zmiany najwyższy czas! A środki przeznaczyć na rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży.

 7. 7
  0
  ~ Basenji
  Piątek, 27.04

  Będą sukcesy, będa obiekty, kiedy miasto wycofa się ze sponsoringu. Zaangażowanie młodych ludzi, Ich Rodziców, prywatnych klubów daje widoki na sukces, a nie dotowanie z podatków ( czyli także moich i Twoich pieniędzy) imprez czy całych dyscyplin. Przykład Euro 2012 ( za które będa płacić nasze dzieci), które jest finansowane przez tzw rząd a śmietanę spije z tego piłkarska mafia uefa obrazuje sens takich inwestycji. Jedyne, co powinno robić miasto to ewentualnie zachęcać do rozpoczyniania działalności przez kluby i sekcje oraz nie włazić z butami do działających organizacji sportowych. Każdy sportowiec i trener będzie wiedział ile wkłada i ile na tym zarobi. A widzowie będa mieli wreszcie z tego przyjemność.

 8. 8
  +2
  ~ budować a nie gadać
  Piątek, 27.04

  Rządzący zacznijcie budować obiekty dla tych dziedzin sportu w których od lat są sukcesy.Przykład :łyżwiarstwo szybkie,pływanie,lekkoatletyka itd.A z debatowania nic nie zbudujecie.

 9. 9
  --2
  ~ tom
  Sobota, 28.04

  OTWOZCIE FABRYKI ZAKLADY PRACY I DAJCIE LUDZIOM PRACE A ELBLAG SAM SIE ROZWINIE GADACIE O BZDURACH KTORE NIC NIE WNOSZA

 10. 10
  --2
  ~ ?
  Sobota, 28.04

  jesli chodzi o te hale przy grunwaldzkiej to nie osmieszajcie sie i nie pisz dziennikarzyku bzdur ktore mowia ci te oszusci z po.ta hala nie jest w pelni profesjonalna,nie spelnia podstawowych wymogow by organizowac na niej profesjonalne imprezy,tylko imprezy dla osob niepelnosprawnych mozna organizowac.to nie hala tylko sala sportowa-a to robi roznice.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0622138977051