Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Inauguracja programu "Autochodzik"

18.04.2012, 11:56:20 Rozmiar tekstu: A A A

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu informuje, że 23 kwietnia 2012 r. o godz. 13.30 w CSE Światowid odbędzie się uroczysta inauguracja I Edycji Przedszkolnego Programu Edukacji Komunikacyjnej „Autochodzik”.

Głównym założeniem programu jest nauka poprzez zabawę, podczas której dzieci nabędą umiejętność samodzielnego i bezpiecznego udziału w ruchu drogowym. Ważne jest również kształtowanie pożądanych nawyków, tj. zapinanie pasów, używanie odblasków, znajomość znaków i podstawowych zasad ruchu drogowego itp. które będą procentować u dzieci jako przyszłych rowerzystów, motorowerzystów i kierowców.

Deklaracje udziału w programie złożyły 33 palcówki z Elbląga i powiatu Elbląskiego. Do programu zakwalifikowano 12 placówek, są to Przedszkola Nr 4, 8, 24, 26 i 33 z Elbląga, Przedszkola z Gronowa Elbląskiego i Tolkmicka, Szkoły Podstawowe w Żurawcu, Zwierznie, Gronowie Górnym, Milejewie oraz Zespół Szkół w Rychlikach. O ilości placówek zadecydowały finanse. To dzięki władzom Miasta Elbląg, gminom Tolkmicko, Elbląg, Milejewo, Markusy, WORD Elbląg oraz sponsorowi Alstom Polska udało się zakupić 12 zestawów.

12 kwietnia, w siedzibie WORD w Elblągu, odbyło się szkolenie nauczycieli z zakresu wdrażania programu Autochodzik oraz specyfiki wychowania komunikacyjnego w przedszkolu.

Mamy nadzieję, że program będzie cieszył się taką sławą wśród przedszkolaków i ich rodziców, że w przyszłym roku uda nam się pozyskać więcej chętnych do sfinansowania programu i ruszymy z kolejną edycją.
 

Izabela Nowaczyk,
WORD Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2544929981232