Środa, 24.04.2024, Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Elblążanie rozmawiają o bezpieczeństwie publicznym w mieście

18.04.2012, 12:00:30 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie rozmawiają o bezpieczeństwie publicznym w mieście
fot. Aleksandra Szymańska

We wtorek, 17 kwietnia, w Ratuszu Staromiejskim odbyło się drugie spotkanie mieszkańców z władzami miasta w ramach dyskusji nad dokumentem „Analiza społeczno-gospodarcza Elbląga”, która stanowi dokument bazowy dla „Strategii rozwoju Elbląga 2020+”. Na wtorkowym spotkaniu szeroko dyskutowano o bezpieczeństwie publicznym w naszym mieście.

Z dokumentu przedstawionego mieszkańcom dowiedzieliśmy się m. in. tego, że miasto podjęło działania na rzecz bezpieczeństwa publicznego poprzez: programy prewencyjne  jak choćby "Bezpieczny Elbląg", który miał na celu realizację przedsięwzięć poprawiających jakość życia, ograniczenie przestępczości, zmniejszenie ilości wypadków oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Elbląga.
 
Poprzez programy prewencyjne poprawiono w mieście również bezpieczeństwo w ruchu drogowym, poprzez m. in system monitoringu (19 punktów kamerowych w mieście w najbardziej newralgicznych jego punktach) oraz montaż 15 stałych punktów pomiaru prędkości jazdy. W ramach programu „Bezpieczny Elbląg", w miarę możliwości dofinansowywano także szereg przedsięwzięć realizowanych przez służby miejskie i jednostki organizacyjne; Straż Pożarną, Policję, Ochotniczą Straż Pożarną, Ratownictwo Wodne Elbląg, Polski Czerwony Krzyż i Straż Graniczną. Cały dokument "Analizy społeczno gospodarczej" dostępny jest na stronie.

Władzom miasta zależy na tym, aby w każdym z 11 tematycznie pogrupowanych spotkań uczestniczyli ludzie z różnych środowisk i aby otwarcie wyrażali swoje opinie, oraz by każde spotkanie było żywo przedyskutowane. Strategia ma być więc tworzona z udziałem mieszkańców. Podczas wtorkowego spotkania zgromadzeni w Ratuszu Staromiejskim

Elblążanie zwracali szczególną uwagę na:

- wzmocnienie pracy policji i straży miejskiej jej szybsze docieranie na miejsce zaistniałego wypadku, aby dojazd patroli zabierał jak najmniej czasu,

- lepsze oznakowanie ulic i dróg. Mieszkańcy skarżą się na nieprzejrzystą i chaotyczną numerację ulic i słabe oznakowanie skwerów i dróg publicznych,

- czynny monitoring w środkach komunikacji miejskiej, aby jak najszybciej identyfikować sprawców np. kradzieży,

- ogólnie wzmocniony monitoring w mieście

Ponadto zaproponowano aby spotkania z mieszkańcami i władzami dotyczące bieżących spraw w mieście były organizowane częściej i aby były one podzielone na spotkania
z mieszkańcami konkretnych dzielnic - Wtedy łatwiej będzie stworzyć mapę zagrożeń danych miejsc i wskazać tereny newralgiczne; albo te o dużej przestępczości, albo zagrożone podtopieniami, albo te, gdzie notorycznie łamane są prawa np. w ruchu drogowym. Najpierw ustalmy źródło problemu, a potem zacznijmy budować strategię po to, by zniwelować problemy - przekonywali Elblążanie.

Kolejne spotkanie odbędzie się 19 kwietnia o godź. 18:00 w Ratuszu Staromiejskim. Temat: „Infrastruktura” .


 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    +2
    ~ asdfgh
    Środa, 18.04

    O, jaka brzydka prezentacja ze ślimakiem.

  2. 2
    +2
    ~ Ludek
    Środa, 18.04

    Licząc, że Elbląg ma około 130 tysięcy mieszkańców, to uczestników spotkania było niewiele, ponad 13 osób, czyli 1 promil całej populacji jest zainteresowana bezpieczeństwem w mieście Dobre i to.

  3. 3
    +1
    ~ statystyk
    Środa, 18.04

    najnowszy spis powszechny wykazal 70 tys mieszkancow eheh 130 tys to bylo z 10 lat temu hłe hłe

  4. 4
    +2
    ~ ft
    Środa, 18.04

    czy bezpieczeństwo to tylko służby mundurowe, tylko straż pożarna dobrze funkcjonuje, reszta to beznadzieja, poruszanych było wiele innych problemów, dlaczego nie ma w artykule?

  5. 5
    +1
    ~ Analityk
    Środa, 18.04

    1 promil to za dużo powiedziane, w tej proporcji do 130 tyś. to zaledwie jedna dziesiąta promila. Nie spieram się o liczbę mieszkańców, ale jesteśmy na pewno stutysięcznym miastem. Zresztą należymy do tej grupy miast w Polsce.

  6. 6
    +2
    ~ przyjaciel
    Środa, 18.04

    Szkoda że mało mieszkańców interesuje sie ale Komisja Bezpieczeństwa -przedstawiciel komisji byla obecna.Na radna Marie Kosecka mozna zawsze liczyc.

  7. 7
    +5
    ~ aktywny
    Środa, 18.04

    Krytykujemy, szydzimy, ale pofatygować się na debatę to już nie za bardzo. A myślę, że jest to temat ważny dla wszystkich i istotny z punktu widzenia codziennej egzystencji. Ważne żeby w takich spotkaniach brała udział jak największa liczba mieszańców ale jak widać do społeczeństwa obywatelskiego i biorącego czynny udział w życiu publicznym jeszcze nam w Elblągu daleko.

  8. 8
    +3
    ~ ssssssssssss
    Środa, 18.04

    Ludzie sa zniesmaczeni rządami obecnej ekipy. Tylko pozerka i nicnierobienie, dlatego mają gdzieś debaty, bo wiadomo , że z tego nic nie będzie , no może klimatyzowany, luksusowy gabinecik dla wadzy.

  9. 9
    +2
    ~ obserwator
    Czwartek, 19.04

    Jak widać radna Kosecka nie przestaje działać na rzecz mieszkańców. Gratuluję i podziwiam wytrwałość. Szkoda, że nie wszyscy tak traktują swoją pracę i uaktywniają się przed wyborami.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2673408985138