Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Elbląg straci dyspozytornię pogotowia ratunkowego !

20.02.2012, 14:45:54 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg straci dyspozytornię pogotowia ratunkowego !
fot. Rafał Kadłubowski

Za kilka miesięcy nastąpi przeniesienie elbląskiej dyspozytorni medycznej. O tym, czy konieczne jest wysyłanie ambulansu, decydować będą dyspozytorzy z Olsztyna. Pracownicy elbląskiej stacji dyspozycyjnej martwią się o swoją pracę. Czy potencjalni pacjenci także powinni zacząć się przejmować?

O całej sprawie opowiedziała nam  Lidia Wałdoch, zastępca dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie - Przeniesienie elbląskiej dyspozytorni jest spowodowane decyzją wojewody o utworzeniu Wojewódzkiego Centrum Powiadomiania Ratunkowego oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Obie instytucje znajdują się na terenie Olsztyna. Na ich siedzibę przeznaczono pomieszczenia Komendy Wojewódzkiej, Państwowej Straży Pożarnej. Oprócz Elbląga, przyłączamy także inne powiaty. Ciężko nam powiedzieć kiedy dokładnie to nastąpi z Elblągiem. Na dzień dzisiejszy obstawiamy lipiec. Jednak nie mogę udostępnić konkretnej daty. 

 

Co z oczekiwaniem na przyjazd ambulansu? Mieszkańcy Elbląga mogą martwić się o to, że wraz z przenosinami stacji dyspozycyjnej, wydłuży się czas przyjazdu karetki pogotowia. - Nie stanie się nic co miałoby negatywnie wpłynać na normalnego obywatela – zapewnia Lidia Wałdoch. - Miejsce odebrania telefonu nie ma tu żadnego znaczenia. Szybki czas reakcji na zgłoszenie danego pacjenta to kwestia działania odpowiednich systemów teleinformatycznych. Nie będzie więc w tej sytuacji wydłużenia czasu oczekiwania na ambulans. Mieszkańcy Elbląga nie mają się o co obawiać.

Nie można tu zapominać o pracownikach elbląskiej dyspozytorni. Pracę ma stracić nawet kilkanaście osób. - Ciężko mi powiedziec co stanie się po wejściu tych zmian w życie -  mówi zastępca dyrektora WSPR. - To nie jest tak, że tracą pracę tylko ludzie z Elblaga. Sprawa dotyczy wielu osób z całego województwa

Prawie 100 km odległości między Elblągiem a Olsztynem to stosunkowo dużo jeżeli chodzi o błyskawiczną reakcję w sytuacji zagrożenia życia człowieka. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie zapewniła, że nie stanie się nic, co miałoby zakłócić relację między pogotowiem ratunkowym a pacjentem. – Cała sytuacja będzie przez nas monitorowana, Elblążanie nie odczują żadnych zmian – zapewniła Lidia Wałdoch.
 

 

Katarzyna Buczek

Oceń tekst:

Ocen: 30

%6.7 %93.3


Komentarze do artykułu (108)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +42
  ~ ona71
  Poniedziałek, 20.02

  czytam i nie wierzę w to co czytam!!! czy tylko ze mną coś nie haloooo????

 2. 2
  +30
  ~ gfjk
  Poniedziałek, 20.02

  Wiocha Olsztyn zabiera wszystko po kolei.

 3. 3
  +36
  ~ em
  Poniedziałek, 20.02

  Ciekawe ile trzeba będzie czekać na połączenie, skoro całe województwo będzie dzwonić do jednej dyspozytorni. Nie wspominając już o tym co będzie gdy jedyna dyspozytornia w województwie będzie mieć awarię techniczną

 4. 4
  +14
  ~ Ambroży
  Poniedziałek, 20.02

  Trzeba wmówić amerykanom, że pod Olsztynem są największe na świecie złoża ropy... W ciągu miesiąca przyjadą do nas "w odwiedziny" i zaorają cały Olsztyn i będzie tak jak rzekł pan Kononowicz: "Nie będzie niczego..." ... ale za to będzie święty spokój, a to przecież najważniejsze... :)

 5. 5
  +18
  ~ ze co?
  Poniedziałek, 20.02

  to juz przegiecie

 6. 6
  +16
  ~ ja
  Poniedziałek, 20.02

  Dlaczego nikt nie mówi o tym, że nie ma żadnej awaryjnej dyspozytorni medycznej na terenie województwa? Dlaczego nikt nie pyta Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu o zdanie zamiast ludzi z Pogotowia w Olsztynie?

 7. 7
  +18
  ~ ytui
  Poniedziałek, 20.02

  Ciekawe kiedy zdecydują o tym by Urząd Miejski przenieść do wiochy Olsztyn, a prezydenta miasta zamienić na s.........a.

 8. 8
  +3
  ~ zombi
  Poniedziałek, 20.02

  To ewidentny błąd jednej z Posłanek !!!

 9. 9
  +10
  ~ ola
  Poniedziałek, 20.02

  To chyba jakis ZART ,to nie moze byc PRAWDA .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. 10
  +17
  ~ Jak to pojąć!!!
  Poniedziałek, 20.02

  Ja też nie mogę zrozumieć!!! Znowu ten cholerny Olsztyn.Ale Nowaczyka i Urząd Miejski przenieść do Olsztyna,to nie głupi pomysł!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.