Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii EUROVIA

Remont dróg wojewódzkich 503 i 504. Po prawie trzech latach prac jesteśmy na ich finiszu

12.06.2014, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Remont dróg wojewódzkich 503 i 504. Po prawie trzech latach prac jesteśmy na ich finiszu
fot. Adrian Sajko
Co słychać na placu przebudowy dróg wojewódzkich 503 i 504? Prace na modernizowanych od prawie trzech lat arteriach zbliżają się już do końca. W obrębie ulicy Nowowiejskiej roboty są już praktycznie na finiszu; do wykonania pozostała jedynie estetyzacja tego terenu. Trochę więcej pracy robotników czeka jeszcze w rejonie ul. Browarnej, ale termin oddania tej inwestycji datowany na koniec sierpnia br. wydaje się być niezagrożony.
 
Droga wojewódzka 504 na odcinku od 12 Lutego do skrzyżowania z Teatralną, Nowowiejską i Płk. Dąbka została ukończona w marcu br. Zaraz potem prace przeniosły się w rejon ul. Nowowiejskiej, na której przez ostatnie miesięce trwały intensywne roboty. 
 
Ulica Nowowiejska została więc poszerzona od wjazdu do Biedronki do wysokości ul. Zajchowskiego. Na tym odcinku wykonano także chodniki wraz ze ścieżką rowerową, a na całej długości ulicy została położona warstwa wyrównawcza, wiążąca i ścieralna. W ostatnim etapie prac pojawiło się także oznakowanie pionowe i poziome - Roboty podstawowe zostały zakończone, a Wykonawca dokonuje ostatnich prac porządkowych aby zgłosić zakończenie i gotowość do odbioru – potwierdza Łukasz Mierzejewski z zespołu prasowego UM w Elblągu. - Odbiory zaczną się jeszcze przed końcem czerwca. Termin końcowy zadania 30 czerwca br.
 
Trochę więcej prac czeka jeszcze na robotników na przebudowywanej drodze nr 503. Prace w obrębie ul. Pocztowej są już w zasadzie na finiszu: kilka dni temu robotnicy rozpoczęli estetyzację wysepek, gdzie pojawiły się nasadzenia z niskiej zieleni. Im jednak dalej w stronę ulicy Robotniczej i Browarnej tym prac będzie więcej. Przede wszystkim nie jest jeszcze gotowe rondo „Teatralna” gdzie do ułożenia została warstwa ścieralna, podobnie jak na parkingu i drodze przy budynku ZUS na ul.Teatralnej.
 
- Kończone są także prace brukarskie na odcinku Browarnej od ronda "Teatralna" do ul. Niskiej; pod koniec tego tygodnia planowane jest docelowe dopuszczenie do ruchu tego odcinka z jednoczesnym tymczasowym zamknięciem wlotu ul. Niskiej w ul. Browarną w celu przepięcia wodociągu w nowo wybudowany fragment tej sieci w ciągu ul. Browarnej – podaje Łukasz Mierzejewski. - Do końca czerwca trwać będą prace na odcinku Browarnej od Niskiej do Pływackiej (ruch kołowy odbywać będzie się po tymczasowej jezdni na torowisku).
 
Jak na dłoni widać także, że większość prac na DW 504 pozostała do wykonania w ciągu ul. Browarnej. Jak zapewnia miasto do końca sierpnia ma zostać ukończony odcinek ul. Browarnej: od ul. Pływackiej do wjazdu do zajezdni oraz skrzyżowanie z ul. Jaśminową; aktualnie na tym odcinku usuwana jest kolizja sieci telekomunikacyjnych z konstrukcją jezdni ul. Browarnej przy skrzyżowaniu z Jaśminową, trwają także prace związane z konstrukcją jezdni – jej wzmocnienie i podbudowa oraz roboty brukarskie. Wykonywane są także perony tramwajowe pomiędzy ul. Pływacką, a ul. Dolną.
 
Warto wspomnieć, że przebudowa dróg wojewódzkich w mieście to nie tylko nowa infrastruktura samych ciągów; to również elementy jej towarzyszące; w skład remontu wchodziły np. prace związane z modernizacją peronów tramwajowych; obecnie te, znajdujące się na ul. Browarnej przy budynku „Vectry” są już na ukończeniu - Jeszcze w czerwcu oraz w lipcu Wykonawca sukcesywnie zacznie montować oznakowanie pionowe oraz malować oznakowanie poziome – dodaje Mierzejewski. – Do zakończenia zostaną także prace porządkowe oraz nasadzenie zieleni.
 
Termin oddania inwestycji przez Eurovię także nie wydaje się być zagrożony. Odbiory dla części zakresu - poza środkowym odcinkiem ulicy Browarnej od Pływackiej do zajezdni - zaczną się na przełomie czerwca i lipca - Całość zadania, w tym takie elementy, jak kompletne oznakowanie pionowe i poziome i wyżej wspomniany odcinek Browarnej - po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości do odbioru tj. do 30 sierpnia – mówi Łukasz Mierzejewski. - Na dzień dzisiejszy nie ma nierozpoznanych i nieujętych w dokumentacji projektowej kolizji, w związku z czym termin końcowy dla zadania, czyli koniec sierpnia, jest w naszej ocenie bezpieczny.
 
Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 7

%71.4 %28.6


Galeria / Remont na DW 503 i 504 - czerwiec 2014r. ( zdjęć 48 )
Dodano: 2014-06-12 | fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ TAKA PRAWDA...
  Czwartek, 12.06

  roboty się kończą w terminach wynikających z umów zawartych z wykonawcą, przypomnę że umowy podpisywał Prezydent Nowaczyk i żadna tu rola wilka że remonty dobiegły końca, pisowski prezydent nie zrealizował żadnej swojej inwestycji, to są zadania Nowaczyka i Słoniny czy się to komuś podoba czy nie....taka prawda

 2. 2
  +14
  ~ wiza
  Czwartek, 12.06

  Czyli zgodnie z przyjętym harmonogramem i podpisanymi umowami przez Nowaczyka.

 3. 3
  --13
  ~ doinformowany
  Czwartek, 12.06

  I co z tego, że Nowaczyk podpisywał umowę - zresztą kontynuował działania Słoniny. Ani on, ani jego ludzie nie nadzorowali prac i nie płacił terminowo za robotę. Dlatego wykonawca się nie spieszył. Gdyby Wilk nie pogonił kogo trzeba do pracy, to jeszcze rok byśmy się bujali z rozkopami

 4. 4
  --7
  ~ do wiza
  Czwartek, 12.06

  Według pierwszych terminów droga miała się zakończyć w 2013 roku. Dopiero później Nowaczyk dał zgodę o przesunięcie o blisko rok.

 5. 5
  +13
  ~ Obserwator
  Czwartek, 12.06

  Czy może mi ktoś powiedzieć, co stało się z kamiennymi przedwojennymi bardzo drogimi krawężnikami, które były ułożone przy ulicy Browarnej przed modernizacją.?

 6. 6
  +6
  ~ belf31
  Czwartek, 12.06

  PięUknie , laurki sobie wystawiać. A czy ktoś z Urzędu Miasta przeszedł się i dokładniej obejrzał całą tą pracę? Jerzeli urzednicy nie mają na to ochoty, może załozyć stronę, gdzie ludzie mogliby wpisywać konkretne uwagi (nawet z wymogiem podania telefonu lub nazwiska, aby zniechęcić kpiarzy i d...). Przykłady niedoróbek tylko z mojej drogi do pracy (przystanek -> jedna z firm na terenie starego Zamechu): -- przejście na Stoczniowej przeciwko Luxmedu (dawnej przychodni Zamechu), oczywiście są pasy ale po deszczu z oby stron na drodze kałuże, których nie przeszkoczysz; -- przystanek tramwajowy przy Banku M (żeby nie było reklamy), szyna tramwajowa nie przymocowana do podkładu; luźne krawężniki lub ich brak, studzienki niewykończone, .... -- itd

 7. 7
  +12
  ~ belf31
  Czwartek, 12.06

  proszę zgłaszajcie niedoróbki, pomagajcie upiększyć nasze miasto ....

 8. 8
  +16
  ~ 123
  Czwartek, 12.06

  I co z tego że remont się kończy jak partacze nie potrafią dobrze studzienek zrobić. Już w kilku miejscach są pozapadane na nowej nawierzchni! Partacze i tyle!

 9. 9
  +11
  ~ idol
  Czwartek, 12.06

  a za rok kolejny remont bo torowisko trzeba położyć

 10. 10
  +4
  ~ turban
  Czwartek, 12.06

  tyle lat to robili i tyle bubli przy tym wykonali ze az wstyd. czy ktos to wogole kontorluje? czy w UM jest jednostka ktora odpowiada za infrastruktore,drogi,chodniki , budowe torowisk ,skrzyzowan itd? Mam wrazenie ze nie. Tych bubli jest tyle ze nie sposob ich wymienic w jednym komentarzu! wstyd ze tyle lat to trwalo i cala peraca poszla praktycznie na marne bo zeby to wszystko poprawic trzeba ogromnych srodkow finansowych. hańba!a eurovia to najwieksza partacka firma budowlana!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1427671909332