Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii EUROVIA

Są jeszcze szanse, by od listopada tramwaj ruszył ul. Obrońców Pokoju i Królewiecką

18.10.2013, 07:00:01 Rozmiar tekstu: A A A
Są jeszcze szanse, by od listopada tramwaj ruszył ul. Obrońców Pokoju i Królewiecką
fot. Monika Skowrońska

Z początkiem października pisaliśmy o robotach, jakie planowane są na drodze wojewódzkiej 503. Według nich do końca października br. miały zakończyć się prace przy torowisku do zajezdni w kierunku ul. Obrońców Pokoju oraz ul. Królewieckiej. Na wznowienie na tych odcinkach tramwajów z niecierpliwością czekają m.in. mieszkańcy Zawady, którzy od kilku miesięcy pozbawieni są możliwości korzystania z tego środka lokomocji. W połowie października prace jednak nie zostały jeszcze wznowione. Czy jeszcze możliwe jest, by udało się zrealizować zakładany plan?

Wczoraj, 17 października otrzymaliśmy potwierdzenie od Arkadiusza Daniluka, Kierownika Kontraktu, że po kilku tygodniach oczekiwania Eurovia może wznowić prace. - Otrzymaliśmy w końcu dwa Protokoły Konieczności - mówił. - Pozwalają one częściowo wznowić roboty związane z torowiskiem. W dalszym ciągu nie otrzymaliśmy kilkunastu zatwierdzonych Protokołów Konieczności, w tym jednego dotyczącego kolizji energetycznej w ul. Osińskiego, mającej bezpośredni wpływ na możliwość oddania nowych linii tramwajowych do użytku.

Choć do końca października pozostało niewiele czasu Arkadiusz Daniluk pozostaje dobrej myśli. - W dalszym ciągu istnieją jeszcze szanse na to, aby od listopada tramwaje kursowały po ul. Obrońców Pokoju i Królewieckiej - dodaje.

Pewne natomiast będą zmiany na skrzyżowaniu al. J. Piłsudskiego i ul. płk. Dąbka. Tam, w niedzielę, 20 października, nastąpi częściowe wyłączenie z ruchu kołowego. - W związku z koniecznością przeprowadzenia naprawy torowiska przejazd przez skrzyżowanie w kierunku ul. Robotnicza i Królewiecka nie będzie możliwy, dlatego autobusy linii nr 7, 12 (w obu kierunkach) i 14 (tylko w kierunku do pętli Ogólna) będą kursowały niewielkim objazdem omijającym ww. skrzyżowanie, tj. skręcając w ul. płk. S. Dąbka, zawracając w najbliższym możliwym miejscu i wracając na swoją stałą trasę - wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego. - W związku z zaplanowaną zmianą organizacji ruchu, 20 października mogą wystąpić niewielkie rozbieżności w stosunku do zaplanowanego rozkładu dla linii nr 7, 12 i 14.

Jak podkreśla Łukasz Mierzejewski autobusy tych linii nie będą zatrzymywały się na przystankach mieszczących się na trasie objazdu, a prace naprawcze rozpoczęte 20 października ok. godz. 6:00 moją zostać zakończone najpóźniej do godz. 4:00 21 października.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Torowisko przy ul. Obrońców Pokoju ( zdjęć 44 )
Dodano: 2013-10-17 | fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ zwolnić za opieszałość
  Piątek, 18.10

  Krótko Prezesi komunikacji do wymiany a nowi tak zrobią że tramwaje i autobusy będą wreszcie dla nas dostępne .I PO CAŁYM ELBLĄGU KOMUNIKACJA WRESZCIE BEDZIE!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2982959747314