Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Biegając uczcili rocznicę

10.09.2007, 08:35:05 Rozmiar tekstu: A A A
Biegając uczcili rocznicę


83 biegaczy z całej Polski wzięło udział w sobotnim biegu maratońskim szlakami elbląskiej Bażantarni. Zwycięzcą piątej już edycji zawodów pod nazwą „Crossmarathon Bażantarnia 2007” okazał się Artur Pelo z miejscowości Starniec. Najlepszy z elblążan, Andrzej Stefański, był czwarty.


W biegu uczestniczyło 83 zawodników – 71 mężczyzn i 12 kobiet, w tym 52 elblążan. Najstarszym uczestnikiem maratonu był, liczący 73 lata, Zdzisław Zębrzuski. Formuła imprezy dawała możliwość pobiegania wszystkim chętnym, na każdym poziomie przygotowania biegowego. Bieg główny liczył 7 okrążeń po 6 kilometrów, jednak każdy mógł wystartować i pokonać mniejszą ilość kółek, co również było klasyfikowane.

Bieg rozegrano w pięciu kategoriach wiekowych (18-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60+) zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Start i meta zlokalizowane były na polanie przy wiatach poniżej restauracji Myśliwska.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Artur Pelo, który jako jedyny przebiegł cały dystans 42 km w czasie poniżej 3 godzin – 2:53.12. Drugi na mecie był Jerzy Kulczyk z klubu Pommerlin Fisch Tychowo - 3:07.49. Ostatnie miejsce na podium przypadło Pawłowi Koryło z JW. Ślepsk - 3:13.44. Tuż za „pudłem” uplasował się, pierwszy wśród elblążan Andrzej Stefański, który skończył bieg w czasie 3:16.08. Dystans 42 km przebiegło w sumie 43 zawodników i 7 zawodniczek.

Wśród kobiet najlepszym maratończykiem okazała się Elżbieta Buniewska z Ostródy - 3:42.03, która wyprzedziła Marzenę Matlewską z Elbląga - 4:00.32 i trzecią na mecie Agnieszkę Mizerę z Wrocławia - 4:07.48. 

Najlepszym biegaczom wręczono, ufundowane przez sponsorów, atrakcyjne nagrody. Nagradzani - unikalną pamiątkową koszulką i medalem - byli również pozostali uczestnicy maratonu, którzy spróbowali swoich sił na leśnych ścieżkach Bażantarni. 

- Trasa, w opinii startujących, była świetnie przygotowana, oznakowana i zabezpieczona, lecz bardzo wymagająca – mówi Janusz Krasowski z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Elblągu, jednego ze współorganizatorów Corssmarathonu. - Kolejną imprezą biegową w naszym mieście będzie Grand Prix Elbląga, które 16 września o godz. 11 wystartuje z polany Bażantarni – dodaje.

V Crossmarathon Bażantarnia 2007 zorganizowano z okazji XXVII rocznicy wydarzeń Sierpnia 1980 r. Jego organizatorami, oprócz Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego byli także: Wydział Sportu UM w Elblągu, NSZZ Solidarność Zarząd Regionu w Elblągu oraz EKO Gryf przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ 07
  Poniedziałek, 10.09

  Czy ktoś wie, gdzie można znaleźć pełną klasyfikację biegu i ewentualnie jakieś fotki? Proszę o info: www.maxi.lopez@wp.pl Pozdrawiam.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.