Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

9 tys. na hali i 4 mln przed telewizorami

23.08.2007, 16:51:54 Rozmiar tekstu: A A A
9 tys. na hali i 4 mln przed telewizorami


V Memoriał Huberta Jerzego Wagnera już za nami. Mówi się, że po bardzo dobrej jego organizacji w Elblągu, nasze miasto w 2008 roku będzie już samodzielnym organizatorem tego turnieju. Takie właśnie rozwiązanie jest brane po uwagę, gdyby w przyszłym roku doszło do planowanego, kompleksowego remontu olsztyńskiej hali „Urania”.


Organizacja czterech memoriałowych meczy w Elblągu zakończyła się, mimo wielu obaw, sukcesem. – Zrobiliśmy tę imprezę „na wariackich papierach” w 3 tygodnie. Elbląg stanął jednak na wysokości zadania. Wiemy, że mieliśmy wiele niedociągnięć, ale robiliśmy coś takiego pierwszy raz – mówi Aneta Rękas-Wożna, prezes IKS Atak, jednego z organizatorów turnieju w naszym mieście. – Wiemy już, że Elbląg dostał najwyższe noty pod względem poziomu sędziowania, przygotowania hali i komfortu.

- Chciałbym podziękować wszystkim elbląskim kibicom, których, przez naszą halę w ciągu dwóch dni, przewinęło się w sumie 9 tysięcy – mówi Andrzej Bugajny, dyrektor Centrum Sportowo-Biznesowego. – Podziękowania należą się również elbląskim sponsorom, a także tym, którzy odpowiadali za przygotowanie hali i obsługę oraz oprawę meczową. Tu wielką robotę zrobił m.in. Jakub Hryniewicz, komentujący zawody Krzysztof Głombowicz, a także młode elbląskie siatkarki, które były odpowiedzialne za podawanie piłek – wymienia Aneta Rękas-Woźna. - My jako CS-B, nie dalibyśmy rady sami zrobić tego turnieju w Elblągu, gdyby nie pomoc „Ataku” – dorzuca Bugajny.

Mecze transmitowane były przez Telewizję Polsat i Polsat Sport oraz przez zagraniczne stacje krajów, których reprezentacje brały udział w turnieju. Tylko w Polsce memoriałowe pojedynki przyciągnęły przed telewizyjne odbiorniki 4 mln 680 tys. widzów. – To świetny wynik, lepszą widownię miał tylko mecz polskich siatkarzy z Brazylią w Lidze Światowej – cieszy się Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, głównego organizatora memoriału. 

- Nasza nowoczesna hala świetnie się dzięki temu wypromowała. Dostałam pozytywne opinie na jej temat od znajomych z Wielkiej Brytanii, którzy oglądali mecze w tamtejszej telewizji – mówi Agnieszka Staszewska, rzecznik prezydenta Elbląga.

Dobre wrażenia z Elbląga wywieźli także sami siatkarze. Pochlebnie o elbląskiej publiczności wyrażał się m.in. kapitan reprezentacji Holandii. – Powiedział nam, że gdyby turniej odbywał się w Holandii i grały w nim drużyny z innych krajów, to przy otwartych drzwiach, na hali byłoby tylko 10 osób z obsługi technicznej, podczas gdy w Elblągu była cała hala – opowiada Andrzej Bugajny. – Każda z drużyn, która grała w Elblągu dostała od miasta pamiątki związane z naszym miastem. Były to m.in. przewodniki oraz nawiązujące do naszej tradycji piwowarskiej kufle elbląskie. Dzięki temu siatkarze będą mogli wracać wspomnieniami do Elbląga – dodaje Agnieszka Staszewska.

- Jestem bardzo zadowolony z Elbląga i tegorocznego memoriału. Superwajzer tego turnieju wystawił nam ocenę 5 na 5 możliwych do zdobycia punktów – z dumą wyjawia Jerzy Mróz.

Być może za rok memoriałowe mecze będą musiały zmienić swoją lokalizację. Jeśli dojdzie do planowanej od dłuższego czasu modernizacji hali Urania w Olsztynie, to mecze trzeba będzie przenieść do innego miasta. Gdyby tak było, nie wykluczone, że wszystkie pojedynki, albo ich większa część odbywałyby się właśnie w Elblągu. – Memoriał odbędzie się na Warmii i Mazurach – tak na razie całą sprawę komentuje prezes Jerzy Mróz.

Fot. d-ave

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Arti
  Sobota, 25.08

  Czemu nie został dodany mój poprzedni komentarz na ten temat??? Powtórzę w skrócie, że nie ma nawet fizycznej możliwości aby 97yś. kibiców było na hali w ciągu 2 dni, gdyż hala mieści do 2,5tyś. widzów. Więc mogło wejść max.5tyś. Ale i tak wiadomo, że tyle nie było bo trybuny stały w ponad połowie puste, mimo że organizatorzy dawali darmowe wejściówki klubom które trenują tą dyscypline ;P Więc ten dyr. hali jest po prostu krętaczem i nie nadaje się zupełnie do takich imprez!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.