Poniedziałek, 29.04.2024, Imieniny: Piotr, Robert, Boguslaw

Specjal i Metrotest bez porażki

13.11.2006, 01:00:23 Rozmiar tekstu: A A A

Za nami druga kolejka spotkań w elbląskiej SuperLidze. Drugie zwycięstwo w rozgrywkach odniósł obrońca tytułu – Specjal.

Ubiegłoroczny mistrz gładko uporał się z Przeciwlotnikiem wygrywając 4:1. Początek jednak należał do Przeciwlotnika, który w 11 minucie po bramce Sławomira Filipka objął prowadzenie. Nie minęły dwie minuty jak grający w barwach „piwnych” Mariusz Miler doprowadził do remisu i taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie bramki zdobywali wyłącznie „Specjaliści”. Na 2:1 w 18 minucie podwyższył Marek Zawada, dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Łukasz Gładek. Wynik w 24 minucie ustalił Mariusz Miler, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu.

Drugie zwycięstwo odnieśli także Metrotest. Zespół ten po zaciętym i ciekawym meczu pokonał Termoizol 4:2. Metrotest wyszedł na prowadzenie w 10 minucie po bramce Cezarego Chwoszcza. Ten sam zawodnik kilkanaście sekund później podwyższył na 2:0. Na początku drugiej odsłony Tomasz Szewczuk podwyższył na 3:0. Wprawdzie w 20 minucie Bartłomiej Florek zdobył pierwszą bramkę dla Termoizola, ale chwile później ponownie cieszyli się zawodnicy Metrotestu po golu Mariusza Dreszlera. Wynik spotkania na 4:2 ustalił Piotr Tyburski.

W klasyfikacji strzelców po dwóch kolejkach na czele jest aż siedmiu zawodników, którzy zdobyli po trzy bramki: Paweł Kacała (EC), Łukasz Nadolny i Krzysztof Lech (obaj PKP), Bartosz Berdzik i Maciej Szechlicki (obaj REM), Mariusz Miller (Specjal) i Piotr Sieńczak (Stokrotki).

Komplet wyników 2. kolejki SuperLigi:

PKP - REM 7:4 (3:2)
1:0 – Nadolny (5.), 1:1 – Szechlicki (8.), 2:1 – Wojciechowski (10.), 3:1 – Lech (13.), 3:2 – Szechlicki (13.), 4:2 – Wiercioch (19.), 5:2 – Nadolny (22.), 5:3 – Grochowski (25.), 6:3 – Lech (26.), 7:3 – Lech (29.), 7:4 – Berdzik (29.).

Przeciwlotnik - Specjal 1:4 (1:1)
1:0 – Filipek (11.), 1:1 – M. Miller (13.), 1:2 – Zawada (18.), 1:3 – Gładek (20.), 1:4 – M. Miller (24.).

Służby Miejskie - EC 4:2 (2:2)
1:0 – Korzeniowski (5.), 1:1 – Hull (7.), 1:2 – Kacała (14.), 2:2 – G. Miller (15.), 3:2 – Sambor (28.), 4:2 – P. Bałdyga (30.).

Stokrotki - Pujan 4:2 (1:0)
1:0 – Góralczyk (14.), 2:0 – Sieńczak (16.), 2:1 – Czajka (16.), 3:1 – Grędziński (18.), 3:2 – Szopiński (28.), 4:2 – Sieńczak (30.).

Straż Pożarna - Asenhajmer 7:1 (3:0)
1:0 – Kołecki (12.), 2:0 – Bojanowski (15.), 3:0 – Gryciuk (15.), 3:1 – Murzyński (17.), 4:1 – Gryciuk (22.), 5:1 – Ratajczyk (27.), 6:1 – Giżycki (28.), 7:1 – Kołecki (30.).

DRE - Energa 1:1 (1:1)
0:1 – Rutkowski (9.), 1:1 – Wojtas (12.).

Metrotest - Termoizol 4:2 (2:0)
1:0 – C. Chwoszcz (10.), 2:0 – C. Chłoszcz (10.), 3:0 – Szewczyk (17.), 3:1 – Florek (20.), 4:1 – Dreszler (23.), 4:2 – Tyburski (30.).