Poniedziałek, 29.04.2024, Imieniny: Piotr, Robert, Boguslaw

2. kolejka I i II ligi ELH

13.11.2006, 00:22:58 Rozmiar tekstu: A A A

Za nami druga kolejka spotkań Elbląskiej Ligi Halowej na szczeblu I i II ligi. W I lidze tylko jedna drużyna ma na swoim koncie komplet zwycięstw, natomiast w II – trzy.

Niesamowite emocje i nerwy swoim sympatykom zgotowały drużyny East Express i Amatorów. W pojedynku obu drużyn padł remis 5-5. Po pierwszej części spotkania Amatorzy gładko prowadzili 4-1 i wydawało się, że nie będą mieli problemów z odniesieniem łatwego zwycięstwa. Tym bardziej, że po bramce strzelonej na początku drugiej połowy przez Leszka Kimsa prowadzili 5-1. Tymczasem kolejne minuty to popis jednego zawodnika – Pawła Bieńko, który w niespełna dziesięciu minut aż cztery razy pokonał bramkarza rywali doprowadzając do remisu 5:5. W ostatnich sekundach zawodnik ten miał jeszcze okazję, aby zdobyć piątą bramkę, lecz znakomitą interwencją popisał się bramkarz Amatorów Lech Guzowski.

Wyrównany przebieg miało także spotkanie pomiędzy Lirą i Wiarusem. Do 28 minuty utrzymywał się remis 2:2. Ostatnie 120 sekund należało jednak do Wiarusa, który po bramkach Michała Boryczewskiego i Tomasza Gierko wygrał 4:2. Najwyższe zwycięstwo w tej kolejce odniósł Specjal II, który pokonał Trolla 5-1. O ile w pierwszej połowie gra z obydwu stron była zacięta i wyrównana, to druga należała już tylko do jednej drużyny. Po dwóch kolejkach bez zdobyczy punktowej pozostają dwa zespoły: Laguna i Wojewódzki Szpital Zespolony.

W klasyfikacji strzelców prowadzi Paweł Bieńko z East Expressu mając na swoim koncie 6 bramek. O jedno trafienie mniej zaliczyli Rafał Grzelak (Kromet) i Łukasz Wolak (Specjal II).

Komplet wyników 2. kolejki I ligi:

Dulux – Laguna 3:2 (0:2)
0:1 – Tyburski (11.), 0:2 – Górnik (15.), 1:2 – Ruczyński (16.), 2:2 – Zubko (20.), 3:2 – Parszuto (29.).

Troll - Specjal II 1:5 (0:1)
0:1 – Fedak (10.), 0:2 – Wolak (18.), 0:3 – Kowzan (21.), 1:3 – Dudek (23.), 1:4 – Kowzan (23.), 1:5 – Kowzan (24.).

Kromet – WSZ 5:2 (2:1)
1:0 – Kuczyński (5.), 2:0 – Grzelak (11.), 2:1 – Dziąbowski (12.), 3:1 – Grzelak (19.), 3:2 – Malach (23.), 4:2 – Grzelak (24.), 5:2 – Kubrak (28.).

East Express – Amatorzy 5:5 (1:4)
0:1 – Heida (2.), 0:2 – Damielewicz (4.), 0:3 – Heida (5.), 1:3 – Bieńko (6.), 1:4 – Wulczyński (15.), 1:5 – L. Kimsa (18.), 2:5 – Bieńko (19.), 3:5 – Bieńko (25.), 4:5 – Bieńko (27.), 5:5 – Bieńko (28.).

Lira – Wiarus 2:4 (2:2)
1:0 – Grubecki (2.), 1:1 – Gruszka (4.), 1:2 – Gruszka (13.), 2:2 – Sowa (14.), 2:3 – Boryczewski (28.), 2:4 – Gierko (30.).

8-13

W drugiej lidze bez straty punktów pozostają trzy ekipy: Dream, Elbiznes/Exclusive Sport i Canabis. Ci pierwsi nie dali szans Gimnazjum nr 9 wygrywając aż 7:0. Pięć z siedmiu bramek zdobył dla Dream Tomasz Nowicki, który tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Bezapelacyjne i efektowne zwycięstwo odnieśli także zawodnicy grający w barwach Elbiznes/Exclusive Sport, którzy nie dali żadnych szans ekipie Robto wygrywając 8:1. Trzy bramki dla wygranych strzelił Maciej Folc.

Punktów nie stracił także zespół Canabis pokonując ZUB Mytych 4:1. Spotkanie rozpoczęło się jednak po myśli rywali, którzy już w trzeciej minucie po golu Szymona Trusiło prowadzili 1:0. Canabis w pierwszej odsłonie zdołał doprowadzić do remisu po bramce Daniela Dąbrowskiego. Ten sam zawodnik w drugiej połowie jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza rywali doprowadzając do stanu 3:1.
Wynik meczu na 4:1 ustalił Piotr Kręgiel.

W klasyfikacji strzelców z siedmioma bramkami prowadzi Tomasz Nowicki (Dream). Cztery trafienia ma na swoim koncie Daniel Dąbrowski (Canabis).

Komplet wyników 2. kolejki II ligi:

Qraś Meble - Pujan II 5:1 (0:0)
1:0 – Raszewski (20.), 2:0 – Szczęchuła (24.0, 3:0 – Tubielewicz (25.), 4:0 – Raszewski (26.), 4:1 – Barański (29.), 5:1 – Wojtyna (30.).

G-9 – Dream 0:7 (0:3)
0:1 – T. Nowicki (3.), 0:2 - T. Nowicki (4.), 0:3 – Adam Kurowski (10.), 0:4 - T. Nowicki (22.0, 0:5 - T. Nowicki (25.), 0:6 – Tomasz Kurowski (28-sam.), 0:7 - T. Nowicki (30.).

Canabis - ZUB Mytych 4:1 (1:1)
0:1 - Trusiło (3.), 1:1 – Dąbrowski (5.), 2:1 – Dąbrowski (16.), 3:1 – Dąbrowski (23.), 4:1 – Kręgiel (25.).

Robto - Elbiznes/Exclusive Sport 1:8 (0:2)
0:1 – Gajewski (8.), 0:2 – Rolla (11.), 0:3 – Folc (17.), 1:3 – Ciepliński (17.), 1:4 – Folc (19.), 1:5 – Dybowski (25.), 1:6 – Kiziński (29.), 1:7 – Folc (30.), 1:8 – Gajewski (30.).

Przekrój - Vetro-Tec&Miś 4:2 (3:1)
1:0 – Sobolewski (3.), 1:1 – Hladny (7.), 2:1 – Branicki (13.), 3:1 – Sobolewski (13.0, 3:2 – R. Niewiadomski (23.), 4:2 – Żóralski (29.).