Sobota, 13.08.2022, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2022/2023

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Bieg Piekarczyka i pozostałe imprezy sportowe

23.05.2021, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bieg Piekarczyka i pozostałe imprezy sportowe
fot. MOSiR

Do największej imprezy biegowej w naszym mieście został jedynie miesiąc. XII edycja Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka zaplanowana jest na niedzielę, 20 czerwca, a dzień wcześniej na Torze Kalbar będą rywalizowały dzieci i młodzież w ramach Mini Biegu Piekarczyka. Zobacz film promujący elbląskie imprezy sportowe.


Uczestnicy tegorocznego Biegu Piekarczyka pobiegną na dwóch dystansach – 10 km (Bieg Główny) oraz 5 km (Bieg Towarzyszący). Dzięki temu ci, którzy nabierają dopiero biegowego doświadczenia lub jeszcze nie wrócili do przerwie do odpowiedniej formy, będą mogli sprawdzić się na krótszym odcinku. W ten sposób stopniowo podniosą oni swoje umiejętności tak, aby za rok móc zmierzyć się już z dłuższą, 10-kilometrową trasą.

 

Natomiast dla najmłodszych sportowców dzień wcześniej (19 czerwca) odbędzie się Mini Bieg Piekarczyka, który po raz pierwszy zagości na Torze Kalbar, gdzie przygotowanych będzie bardzo dużo atrakcji i niespodzianek. W tym roku impreza ta ma wyjątkowy charakter, ponieważ idealnie wpisuje się w obchody 500-lecia bohaterskiego czynu młodego Piekarczyka.

 

 

XII Bieg Piekarczyka nie jest jedyną dużą imprezą sportową zaplanowaną na ten rok. Oprócz tego w wakacje odbędą się zawody triathlonowe. 18 lipca odbędzie się Garmin Iron Triathlon Elbląg, który charakteryzuje się przede wszystkim ciekawą i szybką trasą oraz doskonałym usytuowaniem zawodów w samym centrum miasta i w sercu elbląskiej starówki. Pływanie podczas Garmin Iron Triathlon odbędzie się w rzece Elbląg. Następnie zawodnicy pojadą szybką i płaską trasą kolarską. Trasa biegowa będzie poprowadzona przez ścisłe centrum i  urokliwe uliczki Starego Miasta. Dzień wcześniej (17 lipca) w rzece Elbląg odbędzie się Aqua Speed Open Water. 


Na jesień natomiast zaplanowany jest Bieg Niepodległości, który 11 listopada (jeśli pozwoli na to sytuacja związana z pandemią) zagości w centrum Elbląga. Podobnie jak w Biegu Piekarczyka do pokonania będzie dystans 10 km.
Zapisy na Bieg Piekarczyka


Przypominamy o zapisach na Bieg Piekarczyka, które trwają do 14 czerwca. Aby się zgłosić należy wejść na stronę biegpiekarczyka.pl. Formularz zgłoszeniowy znajduje się w zakładce: zgłoszenia. Na stronie Biegu znajdują się również wszelkie niezbędne informacje, m.in. trasa, regulamin, program imprezy czy szczegóły dotyczące zakupu oficjalnej koszulki dla dzieci i dorosłych.


Sponsorami głównymi XII Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: WAITW – firma spawalnicza i biuro pracy oraz American Home Biuro Nieruchomości, a sponsorem strategicznym Studio Łazienkowe Awangarda. Organizatorami Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.


Tekst i fot. MOSiR
 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Sport to zdrowie
  Niedziela, 23.05

  Sport to zdrowie, ale do sportu trzeba mieć zdrowie:)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2591280937195