Sobota, 27.04.2024, Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Niedzielne mecze na wyjeździe w Poznaniu przynosiły Wikingom same zwycięstwa

21.12.2020, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A

Wczesny rankiem 20 grudnia UKS Wikingowie zmierzył się z PTH Koziołki Poznań w meczu ligowym Żaka Starszego. Po sobotniej przegranej 4:9 Wikingowie wzięli się do roboty już od pierwszego gwizdka. Hokeiści z Elbląga wykonali ogromną pracę zarówno w ataku jak i obronie.  Dla bramkarzy był to bardzo trudny i męczący mecz z wieloma interwencjami.

Na pierwszą bramkę meczu czekaliśmy długo - wpadła dopiero w 17 minucie meczu i to zawodnik drużyny Elbląskiej, Jacek Juchniewicz umieścił ją w bramce Poznania (była to jedyna bramka pierwszej tercji). Druga tercja należała do Poznania, elblążanie przegrali ją 0:1. Trzecia tercja ostatecznie pokazała kto jest lepszy - Wikingowie ograli Koziołki Poznań 3:2 i finalnie mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla Elbląga i Wikingowie wrócili do domu z kolejnymi 3 punktami na koncie.

Po starszych kolegach na tafli lodowiska w Poznaniu zagrali najmłodsi hokeiści z Elbląga w turnieju minihokeja na lodzie pod nazwą "Festiwalowy Turniej Gwiazdkowy" .

Drużyna Wikingów rozegrała 5 meczy na zmniejszonej tafli lodowiska (jedna tercja) pokonując  Gostyń (5:1), Szczecin (2:1), Poznań (5:1), Wrocław (5:1) oraz Bydgoszcz (4:1) i finalnie zajęła I miejsce w turnieju.

Strzelcy bramek: Oskar Wierzchoń (4), Maksymilian Pawlyta (2), Adam Brozdowski (3), Gustaw Rzewucki (3), Nikodem Kisielewski (2), Michał Malinowski (4), Justyna Adamczyk (2) i Katarzyna Waleryś (1).

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maksymilian Pawlyta, a najlepszym zawodnikiem UKS Wikingowie Justyna Adamczyk.

Dziś zawodnicy UKS WIkingowie wygrali wszystkie mecze rozegrane na poznańskiej Chwiałce!

W sobotę dzięki uprzejmości MOSiR Elbląg na lodowisku Helena rozegrany został mecz ligowy pomiędzy zawodnikami z Elbląga a zawodnikami z Torunia. Gospodarze pokonali gości aż 23:1. Najwięcej, bo aż osiem bramek strzelił Bartosz Dobrzyński, pięć Szymon Maszaro, cztery Mariusz Muczeński, trzy Komar Krzysztof  i po jednej: Juliusz Bołtryk, Cybulski Kacper oraz Oskar Wierzchoń,

W piątek w Malborku odbył się towarzyski turniej Żaków Młodszych. Elbląscy hokeiści dzielnie walczyli, ale udało się im pokonać tylko drużynę UKS Bombek Malbork (9:2), ulegliśmy drużynom z trójmiasta HUKS Niedźwiadki (3:8) i GKS Stoczniowiec (3:6) i finalnie zajęliśmy III miejsce.