Wtorek, 5.12.2023, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Aquatlon – pływaj, biegaj, wygrywaj

19.08.2020, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Aquatlon – pływaj, biegaj, wygrywaj
Fot. MOSiR

W ostatnią sobotę sierpnia odbędą się zawody dla dzieci w pływaniu i bieganiu, czyli Aquathlon. Będzie to druga edycja tej atrakcyjnej imprezy sportowej. Dziś ruszają zapisy.

Wakacje z MOSiR-em to akcja, która na czas letniej przerwy od szkoły zapewnia dzieciom i młodzieży atrakcje sportowe. Przysłowiową kropką nad „i” stanie się Aquathlon, czyli sport łączący ze sobą pływanie i bieganie. Zawody te odbędą się 29 sierpnia (sobota) w CRW Dolinka oraz na stadionie przy ul. Moniuszki.

Aquathlon to zawody, które w zeszłym roku wypadły bardzo dobrze, a zainteresowanie imprezą było ogromne. Mamy nadzieję, że i tym razem będzie to świetna zabawa. Aquthlon, jako odmiana popularnego w naszym mieście triathlonu, to świetna forma spędzania czasu w aktywny sposób, ponieważ łączy ze sobą najbardziej lubiane dyscypliny sportu: pływanie i bieganie

– mówi Natalia Szrama, specjalista ds. marketingu i reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

– W zawodach może wziąć udział każde dziecko w wieku od 4 do 12 lat – dodaje Tomasz Kowalski, właściciel szkoły pływania Maluchy Pływają. – W zależności od wieku zawodnicy będą mieli różne dystanse do pokonania. Najmłodsi przepłyną jedną długość basenu i przebiegną 200 metrów, a najstarsi zawodnicy do przepłynięcia będą mieli 8 długości basenu i 1000 metrów biegu.

Szczegółowy podział kategorii wiekowych i dystansów:

4-5 lat – 25m pływania (możliwość płynięcia z rodzicem lub przyborem) / 200m biegu
6-7 lat – 50m pływania (możliwość płynięcia z przyborem) / 300m biegu
8-9 lat – 100m pływania / 500m biegu
10-11 lat – 150m pływania / 800m biegu
12 lat – 200m pływania / 1000m biegu

Pływanie odbędzie się na basenie sportowym w CRW Dolinka, na bocznym parkingu zlokalizowana będzie strefa zmian, a trasa biegu znajdzie się na stadionie piłkarskim przy ul. Moniuszki. Startujemy o godzinie 10.00. Dla pierwszych trzech zawodniczek i pierwszych trzech zawodników w każdej kategorii wiekowej przewidziano puchary. Natomiast każdy zawodnik po ukończeniu zawodów otrzyma pamiątkowy medal. Liczba miejsc ograniczona – istnieje możliwość zapisania 100 uczestników, liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy kończą się 25 sierpnia o godz. 23.59 lub po osiągnięciu limitu 100 miejsc. Zawodników na zawody zgłasza rodzic lub opiekun prawny poprzez stronę: aquathlon.elblag.pl. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Organizatorami II edycji Aquathlonu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz szkoła pływania Maluchy Pływają.

MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97036218643188