Czwartek, 25.04.2024, Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Kajakarze z medalami Mistrzostw Polski

27.07.2020, 16:36:01 Rozmiar tekstu: A A A

UKS „Silvant Kajak Elbląg” oraz Parafialny Klub Sportowy KORONA podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Poznaniu 24-26.07.2020 r.

Na Mistrzostwa pojechaliśmy w pięcioosobowym składzie. Nasza młodziczka Julia Kot wywalczyła srebrny medal. Dystans 2000 m jest dystansem dla  13 – 14 latków. Bardzo ładny wyścig Mikołaja Kota z partnerem Mateuszem Romanowskim zakończył się czwartą lokatą.

Chłopcy startowali również na jedynkach. Mikołaj ukończył wyścig na 8 pozycji. Julia i Mikołaj (rodzeństwo) swoimi startami wywalczyli sobie dwutygodniowe ogólnopolskie szkolenie w Wałczu na początku sierpnia.

W młodszym roczniku jako trzynastolatkowie wystartowali Domink Dulko i Krzysztof Kulma. Dwujeczka chłopców zajęła 11 miejsce. Dominik nie dostał się do finału, a Krzyś na jedyneczce ponowił 11 lokatę w finale.

Ogromny sukces i pierwszy zloty medal z MP- Dominik Starczewski rocznik 2007.

Bardzo dobry występ osady C-4 w składzie Patryk Stasiełowicz, Jan Brykalski, Dominik Stańczewski (który wzmocnił starszych kolegów) i Hubert Kreczman i wywalczenie tytułu  Vice Mistrzów Polski. W ubiegłym roku  nasi zawodnicy byli na 4 miejscu. Niestety przeciwnie wyszło osadzie C2 w składzie Hubert Kreczman i Patryk Stasiełowicz, którzy w ubiegłym roku zdobyli brązowy medal w tym natomiast wyścig ukończyli na 5 pozycji.

Niestety poważna kontuzja kolana Huberta wyłączyła go na wiele tygodni z normalnego treningu co niestety skończyło się spadkiem formy, której nie zdołał odbudować do mistrzowskiego wyścigu. Poza tym w drużynę tworzył Daniił Adamowich który startował na C-1.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników.