Czwartek, 4.06.2020, Imieniny: Helga, Karol, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

12-letnie delfinki

11.04.2006, 00:37:49 Rozmiar tekstu: A A A

W miniony weekend na krytej pływalni w Puławach odbyły się Drużynowe Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w pływaniu, w którym uczestniczyli najlepsi zawodnicy w wieku 12 lat z 14 klubów reprezentujących pięć województw. Zawody te, były jednocześnie eliminacją do Mistrzostw Polski 12-latków, które pod koniec czerwca odbędą się w Dębicy.

Kwalifikację do udziału w Mistrzostwach Polski 12-latków, mogą uzyskać tylko i wyłącznie zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 36, po zsumowaniu wyników z wszystkich województw. Warto zwrócić uwagę, iż w tym samym czasie – zgodnie z kalendarzem Polskiego Związku Pływackiego – takie zawody odbywały się w ośmiu miastach Polski.

- W Puławach wystartowała czteroosobowa ekipa elbląskiego Delfina, która do Elbląga wróciła w bardzo dobrych nastrojach – mówi Jacek Stankowski, prezes klubu UKS Delfin. - Znakomite wyniki osiągnął Filip Kaczyński, który startując w czterech konkurencjach, dwukrotnie stawał na podium zdobywając: 1 złoty i 1 srebrny medal w konkurencjach na 200 i 100 metrów stylem klastycznym – opowiada prezes.

Na dystansie 400 m stylem dowolnym czwartą lokatę wywalczył Mateusz Szewczyk. Jego kolega klubowy Artur Markowski w konkurencji 200 m stylem klasycznym także był czwarty poprawiając swój rekord życiowy. Dobre rezultaty osiągane przez kolegów zmobilizowały Klaudię Stankowską, która po pasjonującym finiszu na dystansie 400 metrów stylem dowolnym o ponad 18 sekund poprawiła swój rekord życiowy. Młoda elblążanka ostatecznie uplasowała się na pozycji piątej, mając nadzieję na zakwalifikowanie się do lipcowych Mistrzostw Polski w Dębicy.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.