Czwartek, 25.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

Porażka Olimpii przy Agrykola. Olimpia - Skra Częstochowa 1:2

11.07.2020, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Dziś, 11 lipca, w ramach 31 kolejki piłkarskiej II ligi, elbląska Olimpia uległa na własnym stadionie Częstochowskiej Skrze 1:2 (0:2). Porażka nie wpłynęła na pozycję elblążan w tabeli i olimpijczycy pozostali na mocnym czwartym miejscu z 47 punktami na koncie. Tę sama ilośc punktów posiadja również drużyny na 5 i 6 miejscu.Zajmowane miejsce w tabeli wynika  tylko z korzystnej różnicy bramek.

Początek spotkania, był dość obiecujący po kilku sprawnych atakach w wykonaniu Olimpii. Niestety ani Kiełtyka w 4 minucie a kilka minut później Sedlewski nie wykorzystali dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Skra w pierwszych minutach grała zachowawczo, aż do 29 minuty, kiedy Rumin otworzył wynik spotkania na 1:0 dla Skry. Już po kolejnych dwóch minutach na zegarze cyfra jeden zmieniła się na dwójkę.

Taki wynik utrzymał sie do przerwy. Olimpia w drugiej połowie próbowała odrobić straty ale wykończenia akcji dawały wiele do życzenia. Trochę optymizmu kibice Olimpii mieli od 52 minuty, kiedy sędzia podyktował jedenastkę, za faul w polu karnym Skry na Jakubie Braneckim. Rzut karny na bramkę zamienił Kamil Wenger. Już do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Olimpia po przegranej utrzymała 4 pozycję, pozycję gwarantującą grę w barażach. Róznice pomiędzy zespołami od 4 do 6 pozycji są tylko bramkowe. Każda z drużyn posiada tę samą ilośc 47 punktów. Bardzo ciasno zrobiło sie w tabeli II ligi. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek, teoretyczne szanse na awans do 1 ligi mają wszystkie drużyny zajmujące miejsca do 12 w tabeli. Jak będzie na prawdę? Kto wejdzie bespośrednio a kto zagra w barażach dowiemy się już 26 lipca.

Już we środę, 15 lipca, Olimpia wyjeżdża do Rzeszowa na mecz z tamtejszą Stalą. Zapowiada sie trudne ale i ciekawe spotkanie na szczycie II ligii. Mecz o grę w barażach.

Olimpia Elbląg - Skra Częstochowa 1:2 (0:2)

Bramki meczu: dla Skry 0:1 – Rumin (29. min.), 0:2 – Brusiło (31. min.), dla Olimpii 1:2 – Wenger (52. min. karny)

Olimpia Elbląg: Rutkowski – Kiełtyka, Lewandowski (32' Wierzba), Wenger, Milanowski, Sedlewski, Krasa, Bucio (46' Jabłoński), Bednarski, Morys (44' Kordykiewicz), Branecki (90' Sarnowski)