Niedziela, 31.05.2020, Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Tor Kalbar otwarty od 4 maja

29.04.2020, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Tor Kalbar otwarty od 4 maja
fot. Paweł Mamcarz
Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu od poniedziałku, 4 maja, będzie można korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym. Oznacza to, że otwarty zostanie Tor Wrotkarski Kalbar wraz z boiskami wielofunkcyjnymi oraz kortami tenisowymi, a także Przystań Kajakowa i kompleks boisk piłkarskich, ale przy jednoczesnym zachowaniu szczególnych środków ostrożności.
 
Po długim weekendzie majowym będzie możliwość korzystania z otwartych obiektów sportowych, choć z uwzględnieniem pewnych ograniczeń.

- Jesteśmy gotowi pod względem technicznym i organizacyjnym na otwarcie zarówno toru Kalbar, jak i Przystani Kajakowej oraz kompleksu boisk piłkarskich – mówi Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Obiekty będą funkcjonowały przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa rekomendowanych przez Rząd.

Najważniejsze obostrzenie dotyczy liczby osób korzystających z obiektów sportowych. Na torze wrotkarskim jednocześnie może przebywać maksymalnie 6 osób. Podobnie jest w przypadku poszczególnych boisk wielofunkcyjnych i piłkarskich. Natomiast na każdym z kortów tenisowych będzie obowiązywał limit 4 osób na kort.
 
Tor Wrotkarski Kalbar wraz z kompleksem boisk wielofunkcyjnych
 
Wejścia na tor i boiska będą podzielone na 50-minutowe sesje. Od poniedziałku do piątku mieszkańcy mogą korzystać z toru i boisk od godz. 9 do 14 i od 17 do 20. W sobotę od godz. 11 do 20, a w niedzielę od 9 do 20. Sesje będą rozpoczynały się o pełnych godzinach. Nie ma możliwości dokonania rezerwacji. W związku z ograniczeniem liczby osób, które mogą przebywać na terenie obiektu, liczy się kolejność przyjścia. Korzystanie z toru wrotkarskiego oraz boisk wielofunkcyjnych jest bezpłatne.

Korty tenisowe

Inaczej jest w przypadku kortów tenisowych, gdzie wejście możliwe będzie jedynie po wcześniejszym zarezerwowaniu, a opłaty za korzystanie pobierane będą zgodnie z cennikiem, który znajduje się na stronie MOSiR. Korty tenisowe dostępne będą codziennie od godz. 6 do 20. Rezerwacji dokonać należy telefonicznie pod nr telefonu: 537 443 376.

Zasady bezpieczeństwa

W trakcie korzystania z otwartych obiektów sportowych będą obowiązywały specjalne zasady bezpieczeństwa tj. zachowanie dystansu społecznego, ograniczona liczba osób, dezynfekcja rąk przy wejściu i wyjściu, brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu, obowiązek zasłaniania twarzy – w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy.
 
Zapraszamy od poniedziałku (4 maja) i jednocześnie prosimy o zachowanie ostrożności oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych osób.
 
 
 
Tekst MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.