Niedziela, 27.09.2020, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2020/2021

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka Ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Sukces uczennic Akademii Sztuki Baletowej, awans do światowego finału Dance World Cup

11.03.2020, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sukces uczennic Akademii Sztuki Baletowej, awans do światowego finału Dance World Cup

Z satysfakcją, informujemy o awansie uczennic Akademii Sztuki Baletowej do światowego finału Dance World Cup, tym razem podczas krajowych eliminacji, które odbyły się w ubiegły poniedziałek w Krakowie. Uczennice ASB po prestiżowych konkursach międzynarodowych w Jurmali i Belgii ponownie udowodniły swój talent i znakomite przygotowanie.


Aż CZTERY perełki ASB otrzymały awans do udziału i godnej reprezentacji Polski w światowym finale DWC, który odbędzie się w Rzymie.

Podium w kategorii TAŃCA KLASYCZNEGO zdobyły solistki:

 • I miejsce otrzymała NADIA ZYSNARSKA w wariacji „Grand pas classique”, która pnie się coraz wyżej, po wspaniałych sukcesach międzynarodowych w tym sezonie, prezentowała bardzo trudną wariację i ponownie zwycięsko podołała zadaniu.
 • I miejsce MARTA HAJDUKIEWICZ w wariacji „Aurory” z baletu „ Śpiąca Królewna” utrzymując swoją najwyższą pozycję i trofea z minionych konkursów Belgii i Łotwy
 • II miejsce otrzymała HANNA DUK w wariacji autorskiej p. Jacka Walasik „Castle in The sky”, mimo bardzo młodego wieku w dalszym ciągu zdobywa podium, nasza przyszłość ASB, dziewczynka niezwykle utalentowana i perfekcyjna,
 • - II miejsce ALICJA STEFAŃSKA w wariacji z baletu „Śpiąca Królewna” debiutując w tej wariacji na pointach znakomicie ją zaprezentowała przynosząc zwycięsko podium i sukces.


Po raz pierwszy w tym sezonie, była szansa zobaczenia i konfrontacji z naszymi Złotkami w konkursie baletowym na terenie kraju.Uczennice Akademii ASB po raz kolejny udowodniły swoją klasę, wykazując się wspaniałymi osiągnięciami zarówno na arenie międzynarodowej poza granicami naszego kraju jak i w konfrontacjach ogólnopolskich.

Miejmy nadzieję, że sytuacja związana z panującym wirusem  uspokoi się i pozwoli już wszystkim naszym uczennicom na zaplanowane starty w profesjonalnych konkursach baletowych w drugiej części sezonu, abyśmy mogli z dumą i chlubą informować o ponownych sukcesach już nie tylko solistek ale również zespołu, który z uwagi na obecne zagrożenie nie wystartował w eliminacjach DWC.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczennicom, które wzorowo reprezentowały ASB. Dziękujemy rodzicom za nieocenione wsparcie oraz niezawodnym pedagogom Jacek Walasik, Kazimierz Wrzosek, Kamila Paleń, Adrianna Stępień.
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 3 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.