Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech

Porażka Startu z KPR Gminy Kobierzyce

29.02.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Dziś, 29 lutego, w 19.kolejce PGNiG Superligi Kobiet, elbląski Start uległ na własnym parkiecie drużynie KPR Gminy Kobierzyce 20:25 (12:12). Zajmująca aktualnie trzecią pozycję w tabeli drużyna z Kobierzyc, nie pozostawiła żadnych złudzeń, która z drużyn jest w lepszej dyspozycji i ma realne szanse na medal w rozgrywkach.

Start rozpoczął fatelnie spotkanie, przegrywając już w 5 minucie 4:0. Pierwszą bramkę elblążanki strzeliły dopiero w szóstej minucie meczu. Przewaga przyjezdnych w poczatkowej częsci spotkania była wyrażna. Elblążanki z minuty na minutę odrabiały straty dzięki świetnie dysponowanej Joannie Wadze, która znakomicie kierowała całą drużyną. w 22 minucie Start wyrównał wynik spotkania na 10:10. Do końca pierwszej połowy gra była wyrównana i na przerwę drużyny schodziły z wynikiem remisowym 12:12.

Nalezy przyznać ,że większość bramek elblażanki strzeliły z rzutów karnych po akcjach Joanny Wagi. Karne na bramki skutecznie zamieniała świetnie i skutecznie wykonująca dzisiaj rzuty Aleksandra Dronzikowska.

Po przerwie piłkarki z Kobierzyc podkręciły tempo gry, co przełożyło sie na szybkie uzyskanie przewagi bramkowej , która w 47 minucie wynosiła już 6 bramek przy stanie 21:15. Drużyna przyjezdnych kontrolowała grę do końca spotkania, nie pozwalając drużynie Startu zmniejszyć różnicę w bramkach. Ostatnie minuty meczu należały do drużyny z Kobierzyc , która wywozi z Elbląga pewne i zasłużone zwycięstwo umacniając sie w czołówce tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

EKS Start Elbląg - KPR Gminy Kobierzyce 20:25 (12:12 )

Start Elbląg: Orowicz, Chodakowska - Dronzikowska 7, Trbovic 4, Pękala 3, Waga 3, Stapurewicz 2, Yashchuk 1, Cygan, Kaczmarek,Tarczyluk, Szylc.

KPR Kobierzyce: Kowalczyk, Zima - Jakubowska 6, Wiertelak 5, Piotrowska 4, Koprowska 3, Kucharska 3, Despodovska 1, Ivanović 1, Tomczyk 1 Janas 1, Walczak, Wicik, Kozioł, Linicka.

Następne spotkanie Startu, to wyjazd do Lubina na mecz z tamtejszym Zagłębiem w dniu 6 marca.