Środa, 8.07.2020, Imieniny: Elzbieta, Adrian, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

PONOWNY SUKCES POLEK Z AKADEMII SZTUKI BALETOWEJ W BELGII

12.02.2020, 11:04:30 Rozmiar tekstu: A A A
PONOWNY SUKCES POLEK Z  AKADEMII SZTUKI BALETOWEJ W BELGII
Fot. ASB

Kolejny raz w tym roku mamy przyjemność zawiadomić o sukcesach naszych uczennic tym razem w zachodniej Europie w Belgii. Prix Arabesque jest konkursem, w którym uczestniczki muszą zaprezentować oprócz bardzo wysokiego poziomu swoich umiejętności, także nowe choreografie autorskie. 

Konkurs rozgrywa się między najlepszymi uczennicami szkół narodowych oraz prywatnych baletowych z takich krajów jak Francja, Belgia, Dania, Hiszpania, Holandia, Niemcy oraz Japonia. Uczennice Akademii Sztuki Baletowej w Belgii tak jak i w Jurmali na Łotwie po zdobyciu Grand Prix wykazały się znakomitym przygotowaniem i wysokimi osiągnięciami:
 

I miejsce zdobyła MARTA HAJDUKIEWICZ solo w grupie profesjonalnej w swojej kategorii wiekowej. Chcemy nadmienić, że jest to już trzeci zdobyty złoty medal na Prix Arabesque w Belgii, tzw. „wielki szlem”.
 

W tej że samej kategorii profesjonalistów zatriumfowała NADIA ZYSNARSKA zdobywając II miejsce pośród uczennic z narodowych szkół baletowych z wymienionych wyżej krajów.
 

W kategorii pół profesjonalistów debiutowała HANNA DUK z Elbląga zdobywając I miejsce w wariacji „Błękitny zamek” podbijając serca zachodniej komisji.
 

III miejsce zdobyła również nasza debiutantka z Sopotu POLA WRÓBLEWSKA, która mimo młodego wieku już wywalczyła podium.
 

III miejsce zdobyła EWELINA KŁOSIŃSKA, zachwycając wybitne autorytety pięknym tańcem do Mazurka Chopina.
 

Specjalne Wyróżnienie otrzymała MARYSIA GAŁECKA najmłodsza uczestniczka tak poważnego konkursu Prix Arabesque jako wyróżniający się  talent.
 

Poziom całej reprezentacji Akademii Sztuki Baletowej pokreślił start zespołu ELBLĄG BALLET ACADEMY zdobywając: 
 

I miejsce w choreografii „Symphonica Futura” do muzyki L. Beethovena oraz III miejsce w choreografii „Taniec Śnieżynek” do muzyki z baletu „Dziadek do Orzechów” P. Czajkowskiego w chor. Jacka Walasika, w składzie:

Marta Hajdukiewicz, Nadia Zysnarska, Hanna Duk, Ewelina Kłosińska, Lena Zawilińska, Lena Siembor, Maria Gałecka, Ola Kołątaj, Tamara Pawłowska.
 

Pragniemy nadmienić, że jest to dziewiąty sukces naszej reprezentacji w międzynarodowych konkursach baletowych, gdzie nasze uczennice jak dotąd nie zostały pokonane. 

Uczestniczenie w tej rangi konkursach jak International Dance Olympiad w Rydze, Grand Prix Jurmala, Prix Arabesque w Belgii, czy międzynarodowe konkursy w Amsterdamie i Kaliningradzie daje szansę naszym uczniom na porównanie swoich faktycznych umiejętności z uczennicami zachodniej i wschodniej Europy. Jesteśmy dumni z naszych uczennic, że mimo trudów dalekich podróży umieją zdobywać za każdym razem najwyższe pozycje, dzielnie reprezentując Polskę oraz miasto Elbląg.


Gratulujemy naszym małym tancerkom oraz winszujemy  rodzicom.

 

Akademia Sztuki Baletowej
Jacek Walasik, Kamila Paleń. 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 12 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.