Czwartek, 25.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

Remis Olimpii z Widzewm. Do zwycięstwa zabrakło kilku minut

10.04.2019, 20:54:00 Rozmiar tekstu: A A A

W dzisiejszym zaległym meczu II ligi Olimpia Elbląg zremisowała 1:1 (0:0) z Widzewem Łódź.

Widzew do meczu z Olimpią przygotowywał się wyjątkowo już od kilku dni trenując w nadmorskiej Stegnie. Początek spotkania był bardzo emocjonujący. Najpierw w 5 minucie Madejski z trudem obronił strzał głową, a chwilę później obrońca łodzian był bardzo bliski skierowania piłki do własnej bramki.

Te dwie sytuacje zwiastowały wiele emocji, ale do przerwy gra była wyrównana i oba zespoły walczyły głównie w środku boiska. Jeszcze tuż przed zejściem do szatni w dobrej sytuacji znalazł się Zaremba, ale zamiast oddać strzał podał niecelnie do Fidziukiewicza.

Tuż po przerwie Olimpia miała okazję po niecelnym strzale Bojasa. W 53 minucie strzał z ok 30metrów Michalskiego z Widzewa zatrzymał się na słupku. W 73 minucie Jakub Bojas przejął piłkę po błędzie obrońcy i w sytuacji sam na sam z bramkarzem płaskim strzałem pokonał golkipera Widzewa.

10 minut później był już remis. Wolsztyński przebiegł z piłką prawą stroną boiska, wbiegł w pole karne i strzałem przy krótkim słupku pokonał bramkarza Olimpii.

Dzięki temu remisowi Olimpia zrównowała się punktami w tabeli z dwoma innymi drużynami - Gryfem Wejherowo i Rozwojem Katowice, z którym w następnej kolejce Olimpia zagra na wyjeździe (13. kwietnia godz. 15:00).

Olimpia Elbląg - Widzew Łódź 1:1 (0:0)
Jakub Bojas 73 - Rafał Wolsztyński 83

Olimpia: 15. Sebastian Madejski - 11. Wojciech Jurek, 2. Tomasz Lewandowski, 5. Kamil Wenger, 7. Michał Balewski - 87. Krzysztof Zaremba, 4. Kacper Korkliniewski, 13. Michał Kuczałek, 89. Damian Szuprytowski (68, 21. Ołeksij Prytulak), 17. Jakub Bojas - 9. Michał Fidziukiewicz (86, 56. Cezary Demianiuk).