Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

"Potężne ciężary, krew, pot i łzy. To jest to". Trójboista z Elbląga jedzie zawalczyć o mistrzostwo Europy

21.11.2018, 15:00:18 Rozmiar tekstu: A A A
"Potężne ciężary, krew, pot i łzy. To jest to". Trójboista z Elbląga jedzie zawalczyć o mistrzostwo Europy
Fot. Ryszard Biel

Świetny występ Łukasza Klonowskiego, młodego trójboisty z Elbląga, na mistrzostwach Polski w Kielcach otworzył mu drzwi do reprezentacji Polski. Zawodnik osiągnął wynik 635 kilogramów i zdobył złoty medal. Za kilka dni zmierzy się z siłaczami z różnych krajów podczas mistrzostw Europy w Kownie.

- To moje pierwsze zawody rangi międzynarodowej. Czego najbardziej się obawiam? Rosjan i Ukraińców. To są mutanci, jeśli chodzi o trójbój. Oni zawsze są w czołówce - śmieje się Łukasz Klonowski, mistrz Polski w trójboju do lat 18. - Tak na serio to chyba tego, co sam pokażę. Nigdy nie wiadomo czy forma podpasuje. Najważniejsza jest koncentracja. Przy tak dużych ciężarach źle postawiony krok i leci cały układ.

Łukasz Klonowski jest uczniem Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Kształci się w klasie technik budownictwa.

Jeśli tylko komuś zależy, to da się pogodzić naukę z treningami. Nie wiem, czy kiedyś w życiu coś wybuduję, ale na pewno chciałbym dalej iść w kierunku trójboju

- zapewnia elblążanin.

Młody zawodnik na swoim koncie ma straty w kilku zawodach w trójboju i wyciskania na leżąco. Jednak to występ na mistrzostwach Polski w Kielcach we wrześniu tego roku otworzył przed nim nowe możliwości. Młody zawodnik zdobył pierwsze miejsce w kategorii do 18 lat z łącznym wynikiem 635 kg. Medal zagwarantował mu miejsce w reprezentacji Polski i występ na mistrzostwach Europy w Kownie, które odbędą się 25 listopada. Tam elblążanin, w swojej kategorii wiekowej, będzie jedynym Polakiem. Łukasz nie ukrywa, że liczy na dobry wynik i pozostanie w kadrze Polski. - Przejdę o kategorię wyżej, a to oznacza, że utrzymać się będzie ciężej. Myślę jednak o starcie na zawodach rangi mistrzostw świata - dodaje.

Trójbój siłowy to trzy dyscypliny: przysiad ze sztangą, wyciskanie na leżąco i martwy ciąg. Elblążanin uprawia go od 1,5 roku. Namówił go do tego przyjaciel i okazało się, że to jest strzał w dziesiątkę. Swoją przygodę z trójbojem chłopak rozpoczął więc stosunkowo niedawno, jednak sport w jego życiu obecny był od zawsze.

Nie byłem dzieckiem, które siedziało w domu. Zawsze coś trenowałem. Jak nie piłkę nożną to judo czy gimnastykę uliczną. Myślę, że to, co robiłem do tej pory, doprowadziło mnie do tego punktu, w którym jestem w tej chwili. Nie umiej do końca odpowiedzieć na pytanie, dlaczego akurat ta dyscyplina mi tak przypasowała. Ktoś mnie wyczuł, pokazał mi ten sport i stwierdziłem, że to jest to. Potężne ciężary, krew, pot i łzy

- mówi trójboista.

Zawodnik chciałby również upowszechnić tę dyscyplinę w Elblągu. Obecnie nie ma tu klubu, do którego mógłby należeć. Jest więc zawodnikiem Team Wrocław.

Przydałoby się stworzyć w Elblągu sekcję trójboju. To dyscyplina, która w Elblągu zyskuje popularność, ale nadal za małą, aby stworzyć klub. Mam jednak plany na przyszłość. Może uda mi się założyć coś własnego

- dodaje Łukasz.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Mały
  Środa, 21.11

  Brawo gratulacje

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5337347984314