Środa, 24.04.2024, Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Olimpia rzutem na taśmę wyrwała punkt wiceliderowi II ligi Elanie Toruń

03.11.2018, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

W dzisiejszym meczu 17. kolejki Olimpia Ellbąg zremisowała z Elaną Toruń 2:2 (1:1). Po zaciętej końcówce meczu wyrównującą bramkę z rzutu karnego dla Olimpii zdobył Jakub Bojas.

Olimpia pomimo, że nie była faworytem bardzo mocno weszła w mecz. Już w 5 minucie Michał Fidziukiewicz otworzył wynik spotkania, pokonując bramkarza Elany. Po 10 minucie minutach gry był już remis, za sprawą Filipa Kozłowskiego. Do przerwy utrzymał się wynik remisowy, jednak po zmianie stron to goście wyszli na prowadzenie. W 55 minucie dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Dominik Kościelniak. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem faulowany w polu karnym Elany był Eduardo. Sędzia podyktował jedenastkę, a pewnym wykonawca okazał się Jakub Bojas. Dzięki temu Olimpia po dobrym meczu uratowała punkt w pojedynku z wiceliderem II ligi.

Był to ostatni mecz pierwszej rundy rozgrywek. Za tydzień w 18. kolejce Olimpia zagra u siebie z Widzewem Łódź.

Olimpia Elbląg - Elana Toruń 2:2 (1:1)
Michał Fidziukiewicz 5, Jakub Bojas 87 (k) - Filip Kozłowski 10, Dominik Kościelniak 55

Olimpia: 15. Sebastian Madejski - 7. Michał Balewski, 2. Tomasz Lewandowski, 14. Korneliusz Sochań, 16. Tomasz Sedlewski - 17. Jakub Bojas, 70. Bartosz Nowicki, 13. Michał Kuczałek, 8. Michał Ressel (72, 82. Eduardo), 10. Mateusz Szmydt (84, 25. Eryk Filipczyk) - 9. Michał Fidziukiewicz.