Piątek, 26.04.2024, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Olimpia Elbląg przełamała złą passę i pokonała Stal Stalowa Wola

06.10.2018, 21:54:10 Rozmiar tekstu: A A A

W dzisiejszym meczu 13. kolejki II ligi Olimpia Elbląg pokonała Stal Stalowa Wola 3:2 (2:1).

Niezwykle emocjonujący przebieg miał dzisiejszy mecz, w którym nowy trener Adam Nocoń zaprezentował się przed elbląską publicznością i był to debiut bardzo udany. To jednak goście pierwszi wyszli na prowadzenie w 19 minucie po bramce Adriana Dziubińskiego z rzutu karnego, podyktowanego za faul Tomasza Lewandowskiego. Zaledwie 3 minuty później Lewandowski zrehabilitował się za swój faul i strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wyrównał stan meczu na 1:1. W 28 minucie było już 2:1 dla Olimpii. Tym razem Sedlewski pokonał bramkarz gości z dystansu. Nie było to groźne uderzenie, ale bramkarz Stali nie był w stanie zatrzymać piłki. Po przerwie goście doprowadzili do wyrównania po pięknym strzale Szymono Jopka w samo okienko bramki debiutującego w Olimpii Sebastiana Madejskiego. Kiedy wydawało się, że Olimpia znowu nie sięgnie po komplet punktów, elbląska drużyna zadała decydujący cios. W 81. minucie wprowadzony z ławki rezerwowych Michał Kuczałek strzałem z ok. 30 metrów nie dał szans bramkarzowi Stali.

Było to trzecie zwycięstwo Olimpii, po którym jednak elbląska drużyna nie opuściła jeszcze ostatniego miejsca, ale strata do bezpiecznego miejsca zmalała do 3 punktów. W następnej kolejce Olimpia zagra na wyjeździe z Gryfem Wejherowo.

Olimpia Elbląg- Stal Stalowa Wola 3:2 (2:1)
Tomasz Lewandowski 22, Tomasz Sedlewski 28, Michał Kuczałek 81 - Adrian Dziubiński 19 (k), Szymon Jopek 70

Olimpia: 15. Sebastian Madejski - 16. Tomasz Sedlewski, 2. Tomasz Lewandowski, 5. Kamil Wenger, 11. Mateusz Bogdanowicz - 70. Bartosz Nowicki (62, 7. Michał Balewski), 4. Kacper Korkliniewski, 8. Michał Ressel (75, 13. Michał Kuczałek), 17. Jakub Bojas, 10. Mateusz Szmydt (66, 82. Eduardo) - 9. Michał Fidziukiewicz.