Czwartek, 24.01.2019, Imieniny: Felicja, Rafal, Tymoteusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2018/2019

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Czy parlamentarzyści będą umieli współpracować na boisku?

12.06.2018, 12:00:29 Rozmiar tekstu: A A A
Czy parlamentarzyści będą umieli współpracować na boisku?
fot. przesłane

Między 21 a 23 czerwca w Balatonfüred na Węgrzech odbędzie się Turniej drużyn piłkarskich parlamentów krajów V4 Grupy Wyszehradzkiej. Wezmą w nim udział reprezentanci Czech, Polski, Słowacji i Węgier.

 

- Równolegle z Mistrzostwami Świata, odbędą się na Węgrzech Mistrzostwa Drużyn Parlamentarnych w piłkę nożną. Od początku kadencji gram w Reprezentacji Senatu, a teraz będą grać w Reprezentacji Polskiego Parlamentu, czyli Sejmu i Senatu. Liczę, że nie zajmiemy w tym turniej poniżej czwartego miejsca – śmiał się Jerzy Wcisła.

 

Kto wchodzi w skład Reprezentacji Polskiego Paramentu?

Wszystkich nazwisk nie znam. Jest czterech senatorów, dwóch członków Rady Ministrów, a pozostali to posłowie. Bramkarz jest z Platformy Obywatelskiej, tyle mogę zdradzić

– dodał Jerzy Wcisła.


Reprezentacja Polskiego Parlamentu, jak dotąd, zagrała w pełnym składzie raz. - Tydzień temu w Warszawie, ale graliśmy towarzysko – przyznał Jerzy Wcisła.

 

Czy parlamentarzyści będą umieli współpracować na boisku?

 

Partyjnie w drużynie, jak w Parlamencie, jest duża dominacja posłów i senatorów z Prawa i Sprawiedliwości. Muszę jednak przyznać, że lepiej nam się współpracuje na boisku niż poza nim

– przyznał senator PO.


Jak poinformował Jerzy Wcisła, w meczu otwarcia po stronie węgierskiej ma wystąpić premier Orbán, a po stronie polskiej marszałek senator Stanisław Karczewski.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ xzzzzz
  Wtorek, 12.06

  do cholery jasnej przestańcie już z tym Wcisłą, przestańcie lansować nieroba!!!!

 2. 2
  --3
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 12.06

  PO-PiS zawsze PO-PiSem - dla ciemnego luda występują jako oponenci, ale jak świetnie widać to tylko igrzyska dla niepełnosprytnych i naiwnych, bo tak naprawdę to grają oni od lat do jednej, kościelnej a styropianowej bramki. Grajcie panowie, grajcie na zdrowie - na Titanicu też tak grali, skończycie podobnie; PO-PiSowej przeszłości ślad dłoń nasza zmiecie - dziś rano zaczęło się w Warszawie:)

 3. 3
  --3
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 12.06

  Gdy naród na Wiejskiej stał przez dni 40. PO-PiSy w piłeczkę kopali. Gdy naród chciał pracy, godności i chleba, panowie w kułaki się śmiali. O cześć wam panowie-Sarmaci, za naszą niedolę, podatki. O cześć wam banksterzy, podłozmienni kaci - pogonim was, aż zgubicie gatki! ;]

 4. 4
  +2
  ~ Toć
  Wtorek, 12.06

  Paletę jaj i wiadomo na kogo.

 5. 5
  +2
  ~ homohomini
  Wtorek, 12.06

  Do Roberta Kolińskiego. Ślepa nienawiść do wszystkich to zły doradca. Akurat senator Wcisła, jako jedyny z naszych parlamentarzystów pomagał niepełnosprawnym. A że gra w piłkę to bardzo dobrze o nim świadczy. Lepszy taki wzór niż lokalny polityk krążący po elbląskich knajpach.

 6. 6
  +1
  ~ Lewy
  Wtorek, 12.06

  Tylko ktoś, kto nigdy nie był na boisku, może mieszać sport z polityką. Na boisku panie Robercie jest się tylko zawodnikiem. Gdyby było inaczej, jak mogliby ze sobą grać zawodnicy, którzy w lidze ze sobą walczą? A wmawianie w senatora jakiegoś układu z PiSem świadczy o kompletnej niewiedzy o tym co Wcisła robi w senacie i co zrobił chociażby wczoraj w Elblągu.

 7. 7
  +1
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 12.06

  @homohomini - Proszę mnie nie rozśmieszać, jaka nienawiść? To już polityk z pierwszych stron gazet nieco prawdy w słowa pieśni ubranej boi się od obywatela usłyszeć? Pan senator Wcisła sam przyznał w wywiadzie przy okazji elbląskiej akcji poparcia dla protestu RON w sejmie, że sprawami niepełnosprawnych wcześniej się nie interesował i nawet jakoś tę szczerość doceniam. To że zaniósł kilka razy zakupy protestującym na Wiejskiej wielką pomocą tej grupie nie jest, tym bardziej że jego partia w 2014 r. (on sam akurat został senatorem nieco później) niepełnosprawnych i ich opiekunów potraktowała jak natrętów, w dodatku wybiórczo i jednorazowo. W piłkę niech sobie gra na zdrowie, dziwi tylko nieco, że akurat na pokaz z kumotrami z PiS, w dodatku z faszolami od Orbana (...)

 8. 8
  +1
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 12.06

  (...) o których (jednych i drugich) nie wyraża się Platforma publicznie najlepiej. Gusta to pańska sprawa, ja jednak wolę polityka, który nie boi się wyjść do obywateli i potrafi z różnymi ludźmi rozmawiać, nawet w knajpie - z pewnością więcej prawdy usłyszy tam o życiu i problemach mieszkańców, niż przesiadując po plebaniach, rezydencjach biskupa czy w luksusowych restauracjach z burżuazją ;] A jeśli chodzi o wczorajsze wystąpienie senatora, to bardzo ładnie, że wytyka kłamstwa PiSowi, nie zmienia to jednak faktu, że Platforma jest częścią tego samego, klasowego i politycznego, układu, którego Polacy mają już serdecznie dość od lat, a czemu dali wyraz w ostatnich wyborach parlamentarnych. I mam nadzieję, że niebawem nastąpi powtórka z rozrywki wobec całego już tym razem PO-PiSu;)

 9. 9
  --2
  ~ homohomini
  Wtorek, 12.06

  Panie Robercie, pisze Pan o senatorze z Elbląga, że jest "podłozmiennym katem", bo gra w piłkę i mówi Pan, że to "poezja" a nie nienawiść? Jako "polityk" nie powinien się Pan chwalić niewiedzą o zaangażowaniu senatora w sprawy dzieci, które wymagają pomocy, sytuacji osób po przeszczepach i wielu innych działaniach. Chociaż prawdą jest, że senator za wiele o tym nie mówi. Ironizowanie o zakupach świadczy, że nie chodzi Panu o fakty, tylko właśnie o sianie nienawiści na ślepo, byle nie w swoje środowisko, które jakoś nie przekonuje do siebie Polaków. Odnoszę wrażenie, że naiwnie wierzy Pan, że zohydzając Polakom ludzi z Platformy pozyska Pan ich dla swojej partii. Nie wróże Panu sukcesu.

 10. 10
  +3
  ~ Robert Koliński
  Środa, 13.06

  @homohomini - Dobry człowieku, skoro nie nauczyłe/aś się odbioru poezji w szkole ani po niej, to nie wiń mnie teraz za swoje niedostatki i nie wmawiaj dziecka w brzuch - czy wszystko musi ci się z senatorem zaraz kojarzyć, jak temu Jasiowi z kawału? Nadwrażliwyś ewidentnie. Z tą swoją retoryką o nienawiści, to do PiSu proszę się raczej zwrócić, oni lubią przerzucać się z wami takim pustosłowiem, na mnie taka tania propaganda zupełnie nie działa. Przyjmij też do wiadomości, że ja naprawdę nie muszę nikomu zohydzać nikogo z Platformy, ani nawet z całego PO-PiSu, ludzie mają swój rozum i wystarczy poczytać komentarze pod artykułami, już nawet niekoniecznie w elbląskich mediach, żeby to zrozumieć. Dobrej nocy życzę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.