Czwartek, 2.05.2024, Imieniny: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Olimpia przegrała w Poznaniu bardzo ważny mecz z Wartą

05.05.2018, 18:26:04 Rozmiar tekstu: A A A

W wyjazdowym meczu 29 kolejki II ligi, walcząca wciąż o awans na zaplecze Ekstraklasy Olimpia, przegrała na wyjeździe z trzecią w tabeli Wartą Poznań 0:1. Jedyna bramka w tym meczu padła już w 2 minucie spotkania, a jej zdobywcą był Przemysław Kita. Porażka bardzo komplikuje sytuację olimpijczyków w kontekście walki o zajęcia miejsca w czołowej czwórce. Obecnie żółto-biało-niebiescy tracą do miejsca dającego możliwość gry w barażu o I ligę 7 punktów. Mają jednak jeden mecz zaległy do rozegrania.

Zespół prowadzony przez trenera Adama Borosa po raz kolejny stracił bramkę w pierwszych minutach meczu. Tak było w ostatnim spotkaniu z Bełchatowem, tak było i dziś. W 2 minucie Przemysław Kita dostał dokładne podane i znalazł się w sytuacji sam na sam, pokonując Kacpra Tułowieckiego. Niestety, w odróżnieniu od meczu w Bełchatowie, Olimpia w sobotę nie była w stanie wyrównać. Elbląskim piłkarzom nie pomógł nawet fakt, że przez ostatnie dwanaście minut grali w przewadze jednego zawodnika, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartę obejrzał strzelec bramki dla Warty.

Warta Poznań - Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)
Bramka: Przemysław Kita (2')

Warta: Laskowski - Wypych, Kieliba, Dejewski, Jasiński, Sanocki (82' Grobelny), Cierpka, Marciniak, Szynka (62' Janicki, 90' Żmijewski), Kiełb (46' Przybyła), Kita.

Olimpia: Tułowiecki - Balewski, Lewandowski, Wenger, Filipczyk, Lisiecki (66' Kiełtyka), Danowski (60' Niburski), Korkliniewski, Stępień (74' Kurbiel), Szmydt (85' Szołtys), Kolosow.

Żółte kartki: Kita, Wypych (Warta) - Filipczyk, Danowski, Lewandowski, Balewski (Olimpia)
Czerwona kartka: Kita (78' - za drugą żółtą)
Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

W kolejnym meczu Olimpia zmierzy się 9 maja u siebie z Wisłą Puławy.