Środa, 17.04.2024, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Nieudany atak na drugą pozycję. Kram Start przegrał z Zagłębiem i zostaje na trzecim miejscu

25.04.2018, 18:34:51 Rozmiar tekstu: A A A

Piłkarki ręczne Kram Startu po raz czwarty w tym sezonie mierzyły się z Metraco Zagłębiem Lubin i niestety po raz czwarty musiały uznać wyższość rywalek. Stawką środowego meczu był dla elblążanek awans na drugie miejsce w grupie mistrzowskiej PGNiG Superligi. Póki co ta pozycja wydaje się być nieosiągalna dla zawodniczek Startu, które przegrały w Lubinie z wiceliderem 22:24.

Jak można się było tego spodziewać pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Raz na prowadzenie wychodziły gospodynie, a raz przyjezdne. W 12 minucie po trzech z rzędu trafieniach Start wygrywał 5:3. Wystarczyło jednak kilka minut, by lubinianki doprowadziły do wyrównania. Do końca pierwszej części meczu żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć rywalowi na więcej niż jedną bramkę różnicy. Ostatecznie do przerwy Zagłębie remisowało ze Startem 13:13.

Na początku drugiej połowy między 36 a 40 minutą gospodynie zdobyły 5 kolejnych bramek i prowadziły już 19:15. Elbląski zespół walczył do ostatnich minut meczu by odrobić straty. Niestety gospodynie nie pozwoliły zawodniczkom Andrzeja Niewrzawy zbliżyć się na mniej niż dwie bramki różnicy. To sprawiło, że po ostatniej syrenie Zagłębie mogło cieszyć się z 3 punktów za zwycięstwo 24:22 nad Startem.

Metraco Zagłębie Lubin - Kram Start Elbląg 24:22 (13:13)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Czyż - Bilik, Kurdzielewicz, Grzyb 6, Mączka 3, Semeniuk 3, Trawczyńska, Buklarewicz 2, Wasiak, Rosińska , Górna 7, Belmas 2, Milojević 1.

Kram Start: Powaga, Szywerska - Balsam 3, Choromańska, Świerczek, Waga 5, Jędrzejczyk 1, Dorsz 1, Kwiecińska 2, Kozimur 3, Szynkaruk 1, Gerej, Lisewska 5, Stokłosa, Świerżewska 1.

W kolejnym meczu Kram Start zmierzy się w niedzielę, 29 kwietnia u siebie z MKS Perłą Lublin. Początek meczu o godz. 18:30.