Piątek, 26.04.2024, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Kram Start coraz bliżej medalu. Elblążanki rozbiły w Koszalinie Energę AZS

21.04.2018, 18:04:07 Rozmiar tekstu: A A A

Wiadomo już, że piłkarki ręczne Kram Startu w tym sezonie nie zdobędą Pucharu Polski. W sobotę (21 kwietnia) zrobiły jednak kolejny duży krok w kierunku wywalczenia medalu w PGNiG Superlidze. Stało się tak po wysokiej wyjazdowej wygranej 32:22 z głównym konkurentem do walki o podium – Energą AZS Koszalin. Zespół Andrzeja Niewrzawy pierwszą rundę w grupie mistrzowskiej kończy więc na trzecim miejscu.

Pierwsza połowa w Koszalinie miała wyrównany przebieg. Nieznacznie przeważały przyjezdne, ale akademiczki dzielnie dotrzymywały im kroku. W 20 minucie Kram Start odskoczył rywalkom na pięć bramek różnicy, wygrywając 12:7. Ambitnie grające gospodynie zdołały jednak jeszcze przed przerwą zminimalizować stratę do jednego trafienia i po 30 minutach przegrywały tylko 15:16.

W drugiej odsłonie meczu, wraz z upływem czasu rosła przewaga Startu. Elbląski zespół wytrzymał początkowy napór AZS, a w ostatnim kwadransie spotkania zdobywał bramki całymi seriami. W 56 minucie było 30:20 dla elblążanek i nikt nie miał już wątpliwości, że 3 punkty pojadą do Elbląga. Ostatecznie cały mecz zakończył się pewną i wysoką wygraną Kram Startu 32:22.

Elbląska drużyna rozgrywki w grupie mistrzowskiej zaczęła od dwóch porażek z Zagłębiem Lubin i MKS Perłą Lublin. W kolejnych meczach nasz zespół zaliczył jednak trzy zwycięstwa, dzięki czemu utrzymał się na podium i z dużym komfortem podchodzi do rundy rewanżowej.

Energa AZS Koszalin - Kram Start Elbląg 22:32 (15:16)

Kram Start: Szywerska, Powaga – Balsam 4, Choromańska 1, Świerczek, Waga 3, Jędrzejczyk 1, Dorsz 3, Kwiecińska 1, Kozimur 3, Szynkaruk 1, Gerej, Lisewska 9, Stokłosa 1, Świerżewska 5.

W kolejnym meczu Kram Start zmierzy się 25 kwietnia na wyjeździe z Metraco Zagłębie Lubin.