Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Kram Start pokonuje Pogoń Szczecin i odrabia straty do wicelidera

15.04.2018, 20:51:55 Rozmiar tekstu: A A A

W niedzielnym meczu 26 kolejki PGNiG Superligi, szczypiornistki Kram Startu pokonały u siebie Pogoń Szczecin 27:20. Dzięki tej wygranej i porażce po rzutach karnych Zagłębia Lubin, elbląska drużyna odrobiła dwa punkty do drugiego miejsca. Obecnie strata do wicelidera wynosi zaledwie trzy oczka. Dzisiejsze zwycięstwo to także dobry prognostyk przed środowym meczem rewanżowym półfinału Pucharu Polski, w którym elblążanki mają do odrobienia w spotkaniu z Pogonią sześć bramek.

Pierwsza bramka w niedzielnej potyczce w Elblągu padła dopiero w 5 minucie, a jej zdobywczynią była Aleksandra Dorsz. Przyjezdne szybko jednak wyrównały, a następnie objęły prowadzenie 2:1. Od tego momentu Pogoń przejęła inicjatywę i to elblążanki były stroną goniącą wynik. Taki stan rzeczy trwał do 14 minuty, gdy Pogoń wygrywała 6:4. Później gra przyjezdnym totalnie się nie układała. Rywalki przez kolejne 11 minut nie były w stanie trafić do elbląskiej bramki. Skrzętnie wykorzystały to gospodynie, które zdobywając 6 goli z rzędu, z nawiązką odrobiły straty i w 24 minucie było 10:6. W końcówce pierwszej połowy szczecinianki przebudziły się z letargu i na przerwę schodziły przegrywając tylko dwoma trafieniami 11:13.

W drugiej połowie świetne zawody rozegrała Sylwia Lisewska, która rzuciła 7 bramek (w całym meczu zdobyła ich 10). Równie dobrze spisywała się w bramce Sołomija Szywerska, która wybroniła wiele rzutów przeciwniczek. Wszystko to sprawiło, że Start kontrolował wynik, a w 48 minucie po raz pierwszy w tym meczu wyszedł na siedmiobramkowe prowadzenie 23:16. Taką też różnicą bramek zakończył się cały pojedynek, w którym elbląski zespół pokonał Pogoń 27:20.

Zawodniczki trenera Andrzeja Niewrzawy mają za sobą drugi, mecz, z trzech z rzędu spotkań, ze szczeciniankami. W minioną środę w spotkaniu pucharowym Start uległ na wyjeździe Pogoni 21:27. Dziś udowodnił, że odrobienie strat w rewanżu i awans do finału Pucharu Polski jest możliwy.

Kram Start Elbląg – Pogoń Szczecin 27:20 (13:11)

W kolejnym meczu Kram Start zmierzy się 18 kwietnia u siebie z Pogonią Szczecin. Stawką tego meczu będzie awans do finału Pucharu Polski. Natomiast kolejny mecz ligowy elblążanki rozegrają 21 kwietnia na wyjeździe z Energą AZS Koszalin.