Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw

Szczypiornistki Kram Startu przegrały w Lublinie i straciły trzecie miejsce

29.03.2018, 20:09:08 Rozmiar tekstu: A A A

W swoim drugim meczu w grupie mistrzowskiej PGNiG Superligi, piłkarki ręczne Kram Startu zanotowały drugą porażkę. Tym razem elbląski zespół w meczu wyjazdowym nie sprostał liderowi tabeli MKS Perle Lublin, przegrywając 24:30. Porażka w tym spotkania kosztowała elblążanki utratę trzeciego miejsca w tabeli na rzecz Energi AZS Koszalin, która po rzutach karnych pokonała w tej kolejce GTPR Gdynia.

W czwartkowym meczu w Lublinie zawodniczki Kram Startu pozostawiły po sobie dobre wrażenie. W pierwszych minutach inicjatywę posiadały gospodynie, ale z czasem do głosy zaczęły dochodzić podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy. Elblążanki po raz pierwszy w tym meczu na prowadzenie 8:7 wyprowadziła w 15 minucie Aleksandra Dorsz. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do lublinianek, które na przerwę schodziły wygrywając 14:13. Kram Start świetnie rozpoczął drugą odsłonę meczu. Bramki Yashchuk i Jędrzejczyk pozwoliły Startowi ponownie odzyskać prowadzenie 15:14. W 40 minucie elbląski zespół prowadził nawet dwoma trafieniami 19:17. Niestety elblążanki nie zdołały utrzymać korzystnego rezultatu zbyt długo. Wystarczyły kolejne trzy minuty i cztery z rzędu bramki MKS i zrobiło się 21:19 dla miejscowych. W 50 minucie Perła powiększyła prowadzenie do pięciu bramek i swojej przewagi już nie roztrwoniła, wygrywając ostatecznie w całym meczu 30:24.

MKS Perła Lublin - Kram Start Elbląg 30:24 (14:13)

MKS Perła: Januchta, Gawlik 1 - Gęga 8, Nocuń 6, Rosiak 4, Achruk 3, Mihdaliova 2, Drabik 2, Rola 1, Matuszczyk 1, Repelewska 1, Nestsiaruk 1.

Kram Start: Szywerska, Powaga - Balsam 7, Lisewska 6, Yashchuk 3, Waga 2, Jędrzejczyk 2, Szynkaruk 1, Stokłosa 1, Dorsz 1, Kwiecińska, Świerżewska, Choromańska, Świerczek, Kozimur, Gerej.

W kolejnym meczu Kram Start 8 kwietnia zagra u siebie z GTPR Gdynia.