Wtorek, 30.04.2024, Imieniny: Marian, Katarzyna, Jakub

Drugie wiosenne zwycięstwo Olimpii. Świetna passa wciąż trwa

31.03.2018, 18:42:09 Rozmiar tekstu: A A A

Piłkarze elbląskiej Olimpii odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w rundzie wiosennej i do sześciu meczów przedłużyli dobrą passę kolejnych zwycięskich spotkań. Tym razem żółto-biało-niebiescy pokonali na wyjeździe Stal Stalowa Wola 1:0. Jedyną w tym pojedynku bramkę zdobył Krzysztof Niburski. Do wywalczenia przez Olimpię 3 punktów walnie przyczynił się bramkarz Wojciech Daniel, który w drugiej połowie obronił m.in. rzut karny.

Zwycięska dla Olimpii bramka padła w 28 minucie. Elbląski zespół wykonywał rzut wolny. Po długim dośrodkowaniu w pole karne, piłka trafiła pod nogi niepilnowanego Krzysztofa Niburskiego, który pokonał bramkarza Stali Doriana Frątczaka. W drugiej połowie Olimpijczycy starali się utrzymać korzystny rezultat i cofnęli się do obrony. Stal coraz groźniej atakowała i w 63 minucie wywalczyła rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał jednak Adrian Dziubiński, którego strzał w świetnym stylu wybronił Wojciech Daniel. Przez ostatni kwadrans Olimpia grała w przewadze jednego zawodnika, po tym jak za faul taktyczny na wychodzącym na czystą pozycję Niburskim, czerwoną kartę obejrzał Sebastian Zalepa. To pozwoliło elblążanom utrzymać korzystny rezultat do ostatniego gwizdka i cieszyć się z kompletu punktów.

Stal Stalowa Wola – Olimpia Elbląg 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Niburski (28')

Stal: Frątczak - Zalepa, Janiszewski, Waszkiewicz, Sobotka, Mistrzyk, Hirskiy (78' Łętocha), Trąbka (67' Gębalski), Stefański (54' Żyliński), Żołądź (83' Trubeha), Dziubiński.

Olimpia: Daniel - Balewski, Lewandowski, Wenger, Filipczyk, Bojas, Ressel (19' Danowski), Niburski, Szołtys (60' Kolosow), Lisiecki (60' Szmydt), Kurbiel (83' Korkliniewski).

Czerwona kartka: Zalepa (75' - za faul taktyczny)

W kolejnym meczu Olimpia 7 kwietnia zmierzy się u siebie z GKS 1962 Jastrzębie.