Sobota, 21.05.2022, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2021/2022

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Młodzi pływacy poczuli wiosnę. Zawodnicy z 27 klubów zmagali się w CRW Dolinka

30.03.2018, 07:00:01 Rozmiar tekstu: A A A
Młodzi pływacy poczuli wiosnę. Zawodnicy z 27 klubów zmagali się w CRW Dolinka
Fot. Ryszard Biel

Pół tysiąca młodych pływaków wzięło udział w zawodach zorganizowanych w czwartek, 29 marca, w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Podczas XII Elbląskiej Wiosny Pływackiej swoje umiejętności zaprezentowały dzieci i młodzież z 27 klubów. Obok elblążan, startowali ich rówieśnicy między innymi z Gdańska, Olsztyna i Starachowic.

Pływanie jest świetną dyscypliną dla dzieci. Wspomaga ich rozwój, daje frajdę, co widać zresztą na tych zawodach. Dwójka moich dzieci trenuje pływanie. Początkowo chciałam po prostu, aby nauczyli się pływać, teraz wygląda na to, że idzie im całkiem nieźle. Dzisiaj startują w zawodach. Jestem z nich dumna

- Agnieszka Piśkiewicz z Elbląga, mama Basi i Darka.


Uczniowski Klub Pływacki Jedynka po raz dwunasty był gospodarzem Elbląskiej Wiosny Pływackiej. Zmagania dzieci i młodzieży odbyły się w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników z 27 klubów. Przed rozpoczęciem zawodów odbył się wyścig pokazowy na dystansie 25 metrów pod hasłem „Mój Pierwszy Start”. Wzięli w nim udział najmłodsi zawodnicy. Bardziej doświadczeni pływacy startowali w wyścigach w stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym oraz motylkowym na dystansach 50, 100 i 200 metrów.

Robimy fajne zawody i bardzo nam miło, że tak dużo młodych pływaków chce brać w nich udział. Do Elbląga przyjeżdżają głównie z dwóch województw: warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Są kluby ze Szczytna, Giżycka, Malborka, Iławy, Olsztyna, ale też z Torunia i Starachowic. W zawodach oprócz nas uczestniczy również UKS Pirat. Łącznie w różnych konkurencjach wystartuje 110 elblążan

- mówi Sylwia Domżalska, prezes klubu UKP Jedynka.

- Trenuję dopiero od września i po raz pierwszy wzięłam udział w zawodach. Trochę się stresowałam, myślę, że poszło mi dobrze. W pływaniu wszystko jest fajne. Naprawdę mi się podoba ta dyscyplina - przekonuje ośmioletnia Basia, jedna z młodszych zawodniczek.
 

Elbląska Wiosna Pływacka to zawody, które od lat nie tylko pozwalają sprawdzić się młodym pływakom, ale też popularyzują ten sport. Z roku na rok wzrasta nie tylko zainteresowanie udziałem w imprezie, ale też samym pływaniem.

Nasz klub ma w tej chwili ponad 200 zawodników. Ta grupa jest coraz liczniejsza. To fajnie, a co więcej ci najstarsi już mają osiągnięcia i dobrze pływają na mistrzostwach Polski, są coraz bliżej finału. Cieszy nas, że praca trenerów, dzieciaków i wsparcie, nas rodziców, przynosi efekty

- dodaje prezes UKP Jedynka.
 

Wyniki XII Elbląskiej Wiosny Pływackiej znajdziemy tu.
 

Wydarzenie sportowe zorganizował UKP Jedynka przy współpracy z: Warminsko-Mazurskim Okręgowym Związkiem Pływackim, Urzędem Miasta w Elblągu i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu.
 

Rok 2018 jest rokiem obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. W całym kraju także w Elblągu, odbywają się różne wydarzenia poświęcone jubileuszowi. Dołączyła do nich również Elbląska Wiosna Pływacka, która w tym roku organizowana jest z okazji stu lat odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską 11 listopada 1918 roku. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Młodzi pływacy poczuli wiosnę. ( zdjęć 116 )
Dodano: 2018-03-30 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ okiuy
  Piątek, 30.03

  Bardzo fajne zawody. Gratulacje dla klubu!!!

 2. 2
  +4
  ~ Super
  Piątek, 30.03

  Jedynka to kuźnia talentów pływackich. Zobaczycie że to prawda.

 3. 3
  --2
  ~ Bylim
  Piątek, 30.03

  Znowu to samo zła organizacja. Zawodnicy siedzieli na podłodze zimnej bo brak było ławek. Współczuję my gdyż po tym siedzeniu na zimnym musieli pływać. Kiedy dotrze to do dyrektorka tego obiektu. Zawody organizuje się super ale kibice i zawodnicy to ludzie nie bydło. Brzmozgowcy z biur.

 4. 4
  0
  ~ poprawna
  Niedziela, 01.04

  "prezeska" nie "prezes" albo przynajmniej "pani prezes". nauczcie się wreszcie odróżniać kobiety od mężczyzn. Może zacząć mówić np. "Marcin M. lekarka" albo "nauczycielka Zbigniew R." ?? Zawodnikom i zawodniczkom gratuluję odwagi i umiejętności :) Cieszę się, że w Elblągu sa takie imprezy! W naszym mieście wcale nie jest tak nudno, jak się wielu zdaje.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0116460323334