Czwartek, 21.10.2021, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2021/2022

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Białorusin triumfował w Biegu Piekarczyka. Za nami rekordowa edycja wydarzenia

04.06.2017, 14:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Białorusin triumfował w Biegu Piekarczyka. Za nami rekordowa edycja wydarzenia
Fot. Ryszard Biel

Podczas 9. edycji Elbląskiego Biegu Piekarczyka bezkonkurencyjni okazali się Białorusini. Yury Kaptserak w ciągu 30 minut i 11 sekund pokonał dystans 10 kilometrów i wygrał bieg. Wśród kobiet najszybsza była Volha Kratusova (35.52).

Bieg Piekarczyka z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tegoroczna, 9. edycja zawodów okazała się rekordowa pod względem frekwencji. W biegu głównym udział wzięło 760 osób.

Startowałam w wielu biegach, Elbląg wypadł na ich tle naprawdę bardzo dobrze. Jestem zadowolona, może nie do końca ze swojej kondycji, ale biegło mi się bardzo dobrze. Za rok wystartuje jeszcze raz, mam nadzieję, że będę w lepszej kondycji. Tym razem nie miałam za wiele czasu, aby się przygotować. Takie imprezy są dla mnie ważne. Mam okazję się sprawdzić. Udział publiczności tylko pomaga

- mówi Anna Zentara z Gdańska, reprezentantka Eter Med.

Pobiłem swój rekord. Jestem zadowolony. W Biegu Piekarczyka wziąłem udział po raz pierwszy, jednak do Elbląga wrócę

- mówi Michał Prusinowski z Braniewa, 8 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na starcie stanęły elblążanki i elblążanie, a także mieszkańcy Gdańska, Malborka, Braniewa, Olsztyna oraz zawodnicy z zagranicy, między innymi: Francji, Rosji i Białorusi. To oni ostatecznie nadali tempo wyścigowi i stanęli na podium w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce zajął Aleksandr Radnikov z Rosji (31.11), drugie Hendaz Verkhavodin z BIałorusi (30.19). Zwycięzcą został Yury Kaptserak z Białorusi. Tuż za podium znalazł się pierwszy Polak na mecie-Karol Kaliś z Susza z czasem 31.35. Adam Serocki był najszybszym elblążaninem. Czas 33.26 dał mu piąte miejsce. Wśród pań triumfowała Volha Kratusova z Biłorusi, która z czasem 35.52 zajęła pierwsze miejsce. Na drugim uplasowała się Emeline Gruau z Francji (36.55), a na trzecim elblążanka Anna Koziarska (39.24).

Zawodnicy musieli pokonać dwie pętle po 5 kilometrów. W tym roku trasa przebiegała trochę inaczej niż podczas poprzednich biegów. Uczestnicy ruszyli z ulicy Stoczniowej, nieopodal Bramy Targowej. Następnie biegli ulicami: Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską, Browarną, rondo, Robotniczą, Pocztową, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Drzewną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Rzeźnicką - Mostem Wysokim, Wybrzeża Gdańskiego, Studzienną – Mostem Niskim, Wodną, Rybacką, Stary Rynek, pod Bramą Targową, aż do mety mieszczącej się na ul. Stoczniowej.

Pogoda nie ułatwiła biegaczom zadania, siąpiący deszcz zmienił część trasy - szczególnie tę na Starym Mieście - w śliską pułapkę. Pomógł natomiast doping publiczności licznie zgromadzonej na trasie.

Nie znałem trasy. Kostka w tej pogodzie bardzo przeszkadzała, ale ogólnie atmosfera i ludzie była super. Doping na trasie bardzo pomagał. Zdarzało mi się biegać lepiej, ale jak na dzisiejsze warunki było dobrze. Konkurencja była mocna. Porządni zawodnicy przyjechali do Elbląga

- mówi Mateusz Drozd z Braniewa.

Pogoda była ekstremalna, starliśmy się więc aby wszystko wyglądało, jak należy. Cieszymy się, że oprócz jednej osoby, która zasłabła na trasie obyło się bez większych incydentów. Obawialiśmy się o kostkę brukową, ponieważ była bardzo śliska, ale się udało. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział 760 uczestników dorosłych uczestników i około 150 dzieci. Za rok jubileuszowy, 10. bieg Piekarczyka. Miejmy nadzieję, że pęknie cyfra 1000 uczestników

- przekonują współorganizatorzy z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Wyniki klasyfikacji generalnej

Kobiety:

1. Volha Kratusova (Białoruś) 35.52
2. Emeline Gruau (Francja) 36.55
3. Anna Koziarska (Elbląg) 39.24
4. Dorota Kaczmarek (Straszyn)
5. Anna Nowikowska (Rosja)
6. Anna Kwapiszewska-Kukuć (Elbląg)

Mężczyźni:

1. Yury Kaptserak (Białoruś) 30.11
2. Hendaz Verkhavodin (Białoruś) 30.19
3. Aleksander Radnikov (Rosja) 31.11
4. Karol Kaliś (Susz)
5. Adam Serocki (Elbląg)
6. Łukasz Gurfinkiel (Gdańsk)

Więcej zdjęć z biegu już niebawem.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Bieg Piekarczyka ( zdjęć 176 )
Dodano: 2017-06-04 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Tak trzymać
  Niedziela, 04.06

  Bieg super ale kierowcy chamy bo były. Znaki a na siłę łamane były przepisy. Chyba policja powinna stać bo straż miejska nie dawała rady.

 2. 2
  +5
  ~ kierowcabombowca
  Niedziela, 04.06

  dlaczego bez zadnej informacji przesunięto biegi dziecięce. Bieg miał być o 9.40, a o 9.30 już były rozdane nagrody. Wielu rodziców było nieźle wkurzonych! W deszczu się stać nie chciało organizatorom?

 3. 3
  +5
  ~ bornio
  Niedziela, 04.06

  Brawo organizatorzy. Dobra robota.

 4. 4
  +5
  ~ kapiszon
  Niedziela, 04.06

  drugi raz bralem udzial z synem w Enduro Kid. Pierwszy raz jak bieg miał być w październiku. Bieg odwołali a multum ludzi dowiedziało się o tym w dniu zawodów poł godziny przed biegiem. Dzisiaj bieg i przesunęli na WCZEŚNIEJSZĄ godzinę, gdzie jeszcze o 8.30 wszystko niby było zgodnie z planem. Coś kuleje ta organizacja dla dzieci.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.