Piątek, 9.06.2023, Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2022/2023

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Elbląski Mlexer świętuje w tym roku 55-lecie. "Naszą główną bolączką jest brak środków"

16.05.2017, 15:00:20 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląski Mlexer świętuje w tym roku 55-lecie. "Naszą główną bolączką jest brak środków"
Na zdjęciu od lewej: prezes Mlexera Grzegorz Bojanowski i wiceprezes Mirosław Kozłowski (fot. Rafał Kadłubowski)

W tym roku Ludowy Klub Sportowy Mlexer obchodzi 55 rocznicę istnienia. Z dawnej, prężnie działającej wielosekcyjnej organizacji, uchowała się tylko jedna dyscyplina. Tenisiści stołowi Mlexera zakończyli właśnie sezon na czwartym miejscu w II lidze. Mimo ambitnych planów drużynie nie udało im się awansować na wyższy szczebel rozgrywkowy. Włodarze Mlexera są jednak zadowoleni z postawy swoich zawodników. Obecnie klub przygotowuje się do jubileuszowych obchodów. Głównym ich punktem będzie otwarty turniej tenisa stołowego z okazji 55-lecia klubu, który odbędzie się 27 maja w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej. 

LKS Mlexer w czasach swojej największej świetności był jednym z czołowych klubów w Elblągu. W klubie istniały m.in. takie sekcje jak: piłka nożna, siatkówka, szachy, tenis stołowy czy kolarstwo. Pierwsze kroki w kolarstwie stawiali tu m.in. bracia Piotr i Adam Wadeccy. Niestety w ostatnich latach niemal wszystkie sekcje upadły. Obecnie klub prowadzi tylko prężnie działającą sekcję tenisa stołowego.

W ligowych rozgrywkach drużynowych Mlexer posiada dwie drużyny. Pierwsza z nich występuje na co dzień w II lidze, drugi zespół natomiast gra w III lidze. Obie drużyny na początku maja zakończyły sezon 2016/2017. Zajmująca drugie miejsce po pierwszej części sezonu drużyna Mlexera I, zajęła ostatecznie w rozgrywkach II ligi czwartą pozycję na dwanaście drużyn. W decydującym o trzecim miejscu meczu, grający w osłabieniu bez czołowego zawodnika Georgija Rubinsetina elblążanie, przegrali rywalizację z SKS 40 Warszawa (w pierwszym spotkaniu padł remis 5:5, w rewanżu triumfowali gracze ze stolicy 6:4). Czwarte miejsce w tym sezonie III ligi zajęła również druga drużyna Mlexera.

Założenia zarządu i zawodników były ambitniejsze, bo chcieliśmy zrobić sobie i kibicom prezent z okazji 55-lecia klubu. Z różnych względów to się jednak nie udało. Nie mamy strategicznego sponsora, bez którego trudno jest myśleć o czymś więcej. Mimo to jesteśmy zadowoleni z czwartego miejsca, które według nas jest bardzo dobrym wynikiem

- podkreśla wiceprezes Mlexera Mirosław Kozłowski.

Nowy sezon w II lidze rozpocznie się jesienią. Zarząd klubu nie poddaje się i cały czas szuka wsparcia finansowego, które pozwoli drużynie walczyć o wyższe cele. 

Bolączką naszego klubu jest to, że nie mamy większych środków, bo mając je moglibyśmy o wiele więcej zrobić. Utrzymanie drużyny w II lidze kosztuje nas 60 tys. zł, podczas gdy od Miasta dostajemy 20 tys. zł. Gra w I lidze to już koszt rzędu 100 tys. zł. Szukamy więc sponsora strategicznego, który będzie kochał tę dyscyplinę sportu. Byliśmy na spotkaniach w 32 firmach. Niestety zawsze kończyło się na miłych słowach. Nie rezygnujemy jednak z poszukiwań

- mówi prezes LKS Mlexer Grzegorz Bojanowski.

Obecnie włodarze klubu skupiają się na przygotowaniu uroczystych obchodów z okazji 55-lecia klubu. Głównym ich punktem będzie otwarty turniej tenisa stołowego w różnych kategoriach wiekowych (dzieci, juniorzy, weterani, open). Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają medale, puchary oraz nagrody pieniężne. Turniej, który odbędzie się 27 maja w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej, rozpocznie się o godz. 10. Podczas jego uroczystego otwarcia, które nastąpi o godz. 13, wręczane będą m.in. okolicznościowe medale. Nie zabraknie również tortu z okazji jubileuszu. 

Jest to turniej bezpłatny i nie obowiązuje w nim żadne wpisowe. Impreza jest otwarta i wystąpić w niej może każdy chętny. Zapraszamy więc wszystkich, zarówno amatorów, jak i zawodników klubów

- zachęcają prezesi Mlexera. 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ jan-49
  Wtorek, 16.05

  dopoki w zarzadzie bedzie niejaki prezes kozlowski to klub bedzie na progu bankructwa albo zbankrutuje ten "prezes"znany a czasow solidarnosci za co sie wzial to bankrutowalo wiele firm w elblagu dzieki kozlowskiemu przestalo istniec a ludzie poszli na bruk tak tez stanie sie z mlexerem

 2. 2
  +1
  ~ bady
  Wtorek, 16.05

  A czy Mlexer to klub amatorski czy zawodowy ? Niezrozumiałe są dofinansowania z budżetu Miasta do sportu zawodowego.

 3. 3
  +6
  ~ bono62
  Wtorek, 16.05

  Fajnie wspominam czas spędzony w drużynie juniorów Mlexera-prezesem był pan Zając a trenerem pan Andrzej Zając,nasze boisko przy ulicy Moniuszki,obozy w Białej Górze.

 4. 4
  +6
  ~ Hugo359
  Środa, 17.05

  zmieńcie zarząd na młodych, polotnych, ambitnych ludzi to zobaczycie zmiany.

 5. 5
  +7
  ~ Jacek.z
  Środa, 17.05

  No z tym kapusiem w zarządzie to daleko nie zajedziecie.W IPN Gdańsk sa info.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3843109607697