Czwartek, 25.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

Piłkarze ręczni Truso wicemistrzami Polski. W finale minimalnie ulegli Vive Kielce

04.06.2016, 15:45:09 Rozmiar tekstu: A A A

Młodym szczypiornistom elbląskiego Truso nie udało się sięgnąć na własnym terenie po złote medale Mistrzów Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej. W sobotnim finale elblążanie po bardzo emocjonującym i wyrównanym pojedynku ulegli jedną bramką zespołowi Vive Kielce. Zdobycie wicemistrzostwa kraju przez Truso, można uznać i tak za ogromny sukces tego zespołu.

Dziś (4 czerwca) w hali MOS przy ul. Kościuszki rozegrano dwa mecze decydujące o medalach i kolejności w Final Four MP juniorów młodszych. W spotkaniu o trzecie miejsce MTS Kwidzyn dość wysoko pokonał Wisłę Płock 40:33 i wywalczył tym samym brązowe medale.

W wielkim finale, rozgrywanym przy ogromnym wsparciu licznych kibiców, zmierzyły się dwie najlepsze w kraju drużyny w swoich rocznikach. W meczu o złoto trudno było wskazać jednoznacznie faworyta. Pojedynek przez całe 60 minut trzymał w napięciu. Pierwsza połowa to walka bramka za bramkę, w której na prowadzenie wychodzili raz jedni raz drudzy. Po 30 minutach dwoma bramkami 16:14 prowadzili jednak przyjezdni. Druga odsłona to nieustanna pogoń Truso za wynikiem. Podopieczni trenera Grzegorza Czapli w końcu w 48 minucie doprowadzili do remisu 21:21, a cztery minuty później po trafieniu Kamila Karczewskiego wyszli nawet na prowadzenie 23:22. Gościom wystarczyła jednak minuta, by ponownie wygrywać. Mimo ambitnej walki i niesamowicie emocjonującej końcówki, młodzi elblążanie nie zdołali już wyrównać i mecz zakończył się wygraną Vive 28:27.

Ten mecz każdy mógł wygrać. Niemal cały pojedynek był na styku jednej bramki w jedną czy drugą stronę. O wszystkim rozstrzygnęła kwestia błędów i niuansów. W końcówce przeciwnik popełnił kroki, sędzia to puścił i rzucili nam bramkę. Tak mieliśmy szansę na remis i dogrywkę. Niestety było inaczej. Jeżeli sędziowie popełniają tak karygodny błąd w finale, to krzywdzi się te dzieci. Mam pretensję, bo tego nie powinno być

– mówił tuż po końcowej syrenie trener juniorów młodszych Truso Grzegorz Czapla.

Szkoleniowiec elbląskiej drużyny mimo porażki w finale, uznał występ swoich podopiecznych za spory sukces. Trener Truso z optymizmem patrzy również w przyszłość.

Każdy, kto wcześniej powiedziałby mi, że będziemy grali w najlepszej czwórce, wziąłbym to od razu w ciemno. Jesteśmy drudzy w Polsce, lepszego scenariusza nikt by nie napisał. Mam nadzieję, że za dwa lata będzie podobna sytuacja i po wzmocnieniu składu kilkoma zawodnikami z zewnątrz, powalczymy o złoto. Piłka ręczna buduje się w Elblągu bardzo mocno. Nasz sukces i sukces seniorów w piłce klubowej (awans Meble Wójcik Elbląg do Superligi – przyp. red.) jeszcze przysparza tą atmosferę, by dzieci garnęły się bardziej do sportu i piłki ręcznej w naszym mieście