Niedziela, 5.05.2024, Imieniny: Irena, Waldemar, Iryda

Kolejny słaby mecz Olimpii i porażka 0:1 z Limanovią

26.10.2013, 16:08:30 Rozmiar tekstu: A A A

Cytat ze słów trenera gości – Powinniśmy prowadzić w tym spotkaniu kilkoma bramkami. Nasza wyższość nie podlegała dyskusji. - mówł Dariusz Sielkiński. W pomeczowych rozmowach rzadko słyszy się tego typu opinie. Powiedział to z taką szczerością i przekonaniem. Może to nie była miażdżąca przewaga Limanovii jednak zasłużyła na wygraną. Gospodarze pozbawieni najlepszych zawodników, co nie usprawiedliwia gry, nie mieli argumentów by przeciwstawić się gościom. A przecież to tylko beniaminek. Porażka 0-1 potwierdza drastyczny schyłek formy Olimpii.

Zobacz zapis relacji LIVE - minuta po minucie

To była 89 minuta.

Chwilę wcześniej Kamil Piotrowski i Kamil Graczyk mogli rozmontować defensywę rywala. Wydawało się, że gol dla gospodarzy zamaże kiepski obraz spotkania, w którym Limanovia dominowała, grała po prostu w piłkę. Nic więcej. Jednak futbol znów okazał się okrutny. Powtarzamy to jak mantrę. W Rzeszowie bramka w końcówce, W Radomiu klęska, a beniaminek z Limanowej zdobywa bramkę w kuriozalnych okolicznościach. Okres przewagi Olimpii po którym nastała akcja przepełniona determinacją ukierunkowana w zdobycie gola. W jakikolwiek sposób. W polu karnym Olimpii było z 7 zawodników rywala, a skrzydłami dośrodkowywane były piłki. Zamieszanie, futbolówkę wybija zawodnik gospodarzy jednak… trafia w nabiegającego napastnika Wojciecha Dziadzio. Ta wpada do bramki ku uciesze gości. Szok, pomieszany z frustracją osiągnął w tym momencie wysoką skalę.

Spotkanie nie stało na dobrym poziomie.

Limanovia przyjechała i narzuciła swoje warunki. Jednak nie można powiedzieć, że gospodarze mogli przeciwstawić się najlepszymi graczami. Tomasz Lewandowski musiał pauzować, za czerwoną kartkę ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, również za kartki pauzował Rafał Leśniewski. Kontuzjowany był Anton Kołosow. W bramce w miejsce ostatnio słabo dysponowanego Rogaczowa wystąpił Mateusz Imianowski. To chyba jedyny pozytyw tego widowiska. Chłopak pokazał, że nie jest gorszy od Aleksieja Rogaczowa. Wybronił kilka trudnych piłek. Za ten występ mozna go chwalić. On zrobił swoje. Jako skrzydłowy zagrał Tomasz Kowalczyk, na środku defensywy Dawid Zieliński. W ataku Kamil Kopycki.

Od początku zarysowywała się przewaga gości.

W sumie znacznie częściej strzelali na bramkę rywala. Ich akcje wydawały się przemyślane. Po prostu pokazali większą piłkarską jakość. Wykorzystali sytuację, nie tylko boiskową ale kadrową rywala. Podopieczni trenera Seklińskiego przeważali, jednak z ich skutecznością było na bakier. Gąszcz piłkarzy Olimpii niwelował zagrożenie ale indywidualne akcje zawodników Limanovii były groźne. W 18 minucie Mariusz Mężyk strzelał z dystansu i piłka minęła słupek. W odpowiedzi zablokowany strzał Zielińskiego w polu karnym. W 29 minucie kontratak Olimpii mógł się podobać ale futbolówka przed polem karnym byłą zagrana niedokładnie do Graczyka. W 38 minucie Mężyk znów strzelał i wówczas piłka odbiła się od słupka. Olimpia broniła się w tym czasie na własnej połowie. Były problemy z podaniami. W 43 minucie pierwsza dogodna sytuacja dla podopiecznych trenera Olega Raduszko. Kowalczyk przejął podanie i w okolicach pola karnego minął obrońcę i strzelał na bramkę. To zagranie jednak nie przyniosło zagrożenia.

W drugiej połowie Limanovia nie zmieniła stylu i atakowała. Sytuacja w 51 minucie i strzał Artura Skiby broni Imianowski. Potem spotkanie się wyrównało. Zespoły atakowały, akcja za akcję. W 56 minucie wyróżniający się Piotrowski zagrywał do Kopyckiego jednak piłkę przed bramką wybili obrońcy. W 62 minucie Dziadzio miał znakomitą okazję w polu karnym, przyjął piłkę ale strzał zablokował Oleg Ichim. Następnie okres przewagi gospodarzy. Piłka głównie wędrowała na połowie gości. W 71 minucie Kopycki strzelał głową po zagraniu Piotrowskiego jednak piłka nad bramką. Gdy wydawało się, że Olimpia zdobędzie bramkę Limanovia zaatakowała i posyłała piłki w pole karne Imianowskiego. Bramka Dziadzio rozstrzygnęła rywalizację.

Na stadionie było ok.150 osób.

Od spotkania z Pogonią Siedlce zespół gospodarzy ma niekorzystne statystyki. Remis z Concordią, Porażki do zera z Stalą Rzeszów, Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, Radomiakiem i Limanovią. Zdobyta jedna bramka.

Dariusz Siekliński (trener Limanovii): Cieszę się, że piłkarze sprawili mi prezent urodzinowy. Jesteśmy zadowoleni z całego spotkania. Mieliśmy przewagę, graliśmy piłką. Nie wykorzystaliśmy sytuacji. Jednak Olimpia nam pomogła. Powinniśmy prowadzić kilkoma bramkami, nasza wyższość nie podlegała dyskusji.

Oleg Raduszko (trener Olimpii Elbląg): Było parę momentów dobrej gry w tym spotkaniu. Kopycki miał znakomitą sytuację jednak jej nie wykorzystał.  Potrzeba sporo pracy.

Olimpia Elbląg – Limanovia Limanowa 0-1 (0-0)

Bramki: Wojciech Dziadzio 89.

Kartki: Ressel, Skierkowski, Piotrowski – Skiba

Olimpia Elbląg: Mateusz Imianowski – Jacek Czerniewski, Oleg Ichim, Michał Ressel, Dawid Zieliński, Adam Skierkowski, Kamil Graczyk, Rafał Pietrewicz (90 Rafał Lisiecki), Tomasz Kowalczyk (66 Rafał Wojtkiewicz), Kamil Kopycki, Kamil Piotrowski (88 Łukasz Chojnacki)