Piątek, 27.05.2022, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2021/2022

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

W Elblągu rozpoczęły się ME w siatkówce na siedząco. Polacy wygrali z Azerbejdżanem, Polki uległy Węgierkom

16.09.2013, 12:59:57 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu rozpoczęły się ME w siatkówce na siedząco. Polacy wygrali z Azerbejdżanem, Polki uległy Węgierkom
fot. Monika Skowrońska

Elbląg przez najbliższy tydzień gościć będzie zawodników i zawodniczki z europejskich drużyn siatkówki na siedząco osób niepełnosprawnych. W hali Centrum Sportowo-Biznesowego rozpoczęły się dziś Mistrzostwa Europy - jedna z najbardziej prestiżowych imprez o randzie międzynarodowej.

W siatkówce niepełnosprawnych, dzięki Integracyjnemu Klubowi Sportowemu „ATAK”, mamy szansę pokazać szerszej publiczności bogate umiejętności siatkarzy i siatkarek w siatkowej piłce na siedząco. Sportowców tych charakteryzuje olbrzymia determinacja i wola walki, która czyni ich zawodnikami równymi pełnosprawnym sportowcom.

W turnieju wystartowały 22 reprezentacje - 13 drużyn męskich i 9 kobiecych - W Elblągu są organizowane Mistrzostwa Europy w siatkówce na siedząco już po raz drugi - mówił dziś prezydent miasta Jerzy Wilk. - To, że powierzono nam organizację tak prestiżowej imprezy kolejny raz dowodzi, że jesteśmy partnerem godnym zaufania i wywiązujemy się z powierzonego nami zadania. Miesiące przygotowań do tych zawodów to przede wszystkim ogromna praca ze strony Integracyjnego Klubu Sportowego "Atak" i grona osób, które bezinteresownie klubowi pomagały - wskazywał prezydent. - W przyszłym roku czekają nas Mistrzostwa Świata w siatkówce na siedząco, a to jedyny taki przypadek, aby w jednym mieście rok po roku były organizowane zawody rangi międzynarodowej. To ogromny prestiż dla Elbląga i promocja miasta, ale i duże wyzwanie, któremu - jesteśmy pewni - że sprostamy.

Rozgrywki Mistrzostw Europy w siatkówce na siedząco osób niepełnosprawnych odbywać się będą przez cały tydzień, od 16-21 września. Mecze finałowe w kategorii żeńskiej i męskiej planowane są na ostatni dzień turnieju, sobotę 21 września. Na dzisiejszym, oficjalnym otwarciu Mistrzostw, gościliśmy wielu znakomitych gości, m.in Prezydenta Europejskiego Komitetu Siatkówki Osób Niepełnosprawnych, Toralva Thorkildsena, przedstawiciela technicznego Europejskiej Federacji Siatkówki Osób Niepełnosprawnych, Macieja Chodźko-Zajko, elbląskie władze miasta w osobie prezydenta Jerzego Wilka z małżonka i wiceprezydentów, posłankę na Sejm RP, Elżbietę Gelert, senatora Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego, radnych miasta Elbląg, przedstawicieli samorządów i związków sportowych elbląskich klubów.

 - Bardzo długo czekałem na to, aby znowu wszystkich tutaj znowu zobaczyć - mówił dziś prezydent EPVC, Toralv Thorkildsen. - Międzynarodowi oficjele przybyli tu ze wszystkich zakątków Europy, aby pracować na tych mistrzostwach i wiem, że ogromnie cieszą się na współpracę z Komitetem Organizacyjnym. Każdy przyjazd do Elbląga jest dla nas wyjątkowy. Mamy na tych mistrzostwach trzynaście reprezentacji męskich i dziewięć żeńskich - wskazywał - To największa jak do tej pory ilość drużyn, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie dotychczasowe Mistrzostwa Europy, dlatego jestem bardzo dumny widząc tu wszystkich, którzy uczynili i uczestniczyli we wszystkich przygotowaniach do tego turnieju.

Oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw rozpoczęło się od prezentacji wszystkich drużyn, które wezmą udział w turnieju. Na zakończenie, dla zebranych gości i zawodników zatańczyła młodzież z zespołu tańca ludowego, Ziemia Elbląska, który w tym roku obchodzi jubileusz 35-cio lecia. Zespół zatańczył Krakowiaka, przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej, pod batutą chorążego Macieja Buczka.

Siatkówka na siedząco powstała w Holandii jako sport dla weteranów wojennych. Od 1967 roku rozgrywane są międzynarodowe turnieje, a w 1980 sport ten został włączony do programu igrzysk paraolimpijskich. Obecnie uprawiany jest w ponad 60 krajach. Dzisiaj pierwsze mecze rozegrały żeńskie i męskie reprezentacji Polski. Panowie wygrali z Azerbejdżanem 3:0, a Panie musiały oddać wyższość drużynie węgierskiej, ulegając im 0:3.

Zapraszamy wszystkich fanów siatkówki do udziału w tej imprezie. Jutro mecze rozegrają panie z reprezentacji narodowej: o 10.30 Polki spotkają się z Finkami, a o 18.00 zagrają z Holenderkami. Na wszystkie mecze wstęp jest bezpłatny.
 


Pliki dołączone do informacji:


Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Rozpoczęcie ME w siatkówce na siedząco osób niepełnosprawnych ( zdjęć 83 )
Dodano: 2013-09-16 | fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ sad
  Poniedziałek, 16.09

  A gdzie TUSK? Nie, takie zawody dla niepełnosprawnych to nie dla nich!! Tylko, ze niepelnosprawni przywiezli wiecej medali niz pelnosprawni!!!

 2. 2
  0
  ~ MIRA
  Poniedziałek, 16.09

  Niby ok- fajna impreza lecz generalnie powinna zacząć się w piątek popołudniu - godziny rozgrywek dla szkół i bezrobotnych.....

 3. 3
  0
  ~ inc
  Poniedziałek, 16.09

  impreza jest do soboty (finaly)ilość druzyn pomimo trzech boisk nie pozwolilaby rozegrać turnieju w weekrnd hehe

 4. 4
  0
  ~ Siwobrody
  Środa, 18.09

  Super! Niech wygrają wszyscy! Choć medale zdobędą najlepsi!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.012656211853