Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw

Zwycięstwo Concordii nad Radomiakiem i kolejne 3 punkty w tabeli!

24.08.2013, 19:14:44 Rozmiar tekstu: A A A

Concordia Elbląg znów wygrywa. Drugie 3 punkty z rzędu zespół trenera Arkadiusza Matza zdobył wygrywając 1-0 z Radomiakiem. Bramkę strzelił Damian Szuprytowski w 45 minucie.

To było zasłużone zwycięstwo. Gospodarze byli zespołem lepszym i wykorzystali kiepską postawę rywala. Radomiak nie stworzył żaadnej dogodnej sytuacji. Concordia nastawiła się na kontry i wykorzystała jedną z nich.

W składzie gospodarzy było tylko 15 zawodników na to spotkanie. Trener Matz ma takie warunki pracy jednak potrafi zrobić dobry rezultat z tym zespołem. Wygrać z Radomiakiem jest trudno a Concordia potrafiła wykorzystać słabą formę gości, którzy strzelali z dystansu, ale z reguły niecelnie. Dobra obrona ekipy z Krakusa była zbyt dużą przeszkodą dla drużyny Janusza Niedźwiedzia. W 15 minucie groźny strzał Jakuba Zejglicia minął poprzeczkę. Dyspozycję Radomiaka pokazuje sytuacja w 41 minucie, wtedy to goście mogli zdobyć bramkę, ale niecelnie nad poprzeczką strzelał Łukasz Białożyt. W 45 minucie Concordia objęła prowadzenie. W koronkowej akcji strzałem zza pola karnego popisał się Damian Szuprytowski, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

W drugiej połowie Radomiak nie mógł sforsować defensywy gospodarzy. W 59 minucie Marcin Martynowicz przejmuje piłkę po błędzie Cieciury jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzytsuje okazji. W 90 minucie drugą żółtą kartkę dostał rezerwowy Adrian Stępień. Concordia wygrała drugi mecz z rzędu i nie straciła gola od 270 minut.

Arkadiusz Matz (trener Concordii Elbląg): Była wola walki, wykorzystaliśmy postawę rywala i dlatego wygraliśmy. Pokazaliśmy dużą ambicję.

Jakub Niedźwiedź (trener Radomiaka): Zagraliśmy źle w tym spotkaniu. Concordia to groźny zespół, który pokazał, że będzie rywalizował o najlpesze miejsca w lidze.

Concordia Elbląg - Radomiak 1-0 (1-0)

Bramki: Damian Szuprytowski 45.

Żółte kartki: Adrian Stępień - Wichtowski

Czerwone kartki: Adrian Stępień 90.

Concordia Elbląg: Hieronim Zoch - Damian Szuprytowski, Michał Lewandowski, Radosław Stępień (61. Adrian Stępień), Michał Lepczak, Łukasz Uszalewski, Adrian Korzeniewski, Bartosz Broniarek, Jakub Zejglić, Marcin Martynowicz (73. Patryk Galeniewski), Michał Kiełtyka (85. Łukasz Nadolny)

Radomiak: Łukasz Skowron - Jakub Cieciura, Daniel Ciach, Maciej Wichtowski, Łukasz Derbich, , Marcin Byszewski (82. Michał Bojek), Łukasz Białożyt, Mateusz Radecki, Paweł Czoska (75. Rafał Kalinowski), Krystian Puton (46. Piotr Kornacki), Leandro (71. Łukasz Cichos)