Środa, 17.04.2024, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Przerwana passa Olimpii Elbląg. Porażka z Siarką Tarnobrzeg

04.05.2013, 19:10:25 Rozmiar tekstu: A A A

W dzisiejszym meczu 27. kolejki II ligi wschodniej Olimpia Elbląg przegrała z Siarką Tarnobrzeg 0:1 (0:0). Była to pierwsza porażka elbląskiej drużyny w rundzie wiosennej.

Olimpia Elbląg rozczarowała swoich kibiców. Przegrała z jedną z najsłabszych ekip drugiej ligi. Na boisku jednak działo się wiele interesującego, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 83 minucie Marcin Truszkowski.

Tym samym zawodnik gości przerwał niesamowita serię bramkarza gospodarzy Aleksieja Rogaczowa. Zawodnik Olimpii Elbląg zachowywał czyste konto przez 973 minuty, więc nie może się porównywać z Piotrem  Czają, który w Ekstraklasie nie wpuścił gola przez 1005 minut, co jest rekordem Polski. Goście byli zdeterminowani by zdobyć punkty a wygrana w tym spotkaniu pozwala im mieć szansę na utrzymanie w lidze.

Trener Oleg Raduszko mógł wystawić Piotra Skokowskiego i Kiryła Raduszkę. Również na pozycji napastnika zagrał Kamil Kopycki. Gospodarze od pierwszych minut pokazali, że oni zamierzają dyktować przebieg spotkania. W 9 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Skokowskiego strzelał Rafał Pietrewicz, ale piłka minęła słupek. Zespół Olimpii Elbląg przeważał, był częściej w posiadaniu piłki ,ale goście dobrze się bronili. Mieli jednak kilka akcji, ale głównie z kontrataku. Strzelali Jan Kowalski, oraz Marcin Truszkowski. W 23 minucie trener Artur Kupiec musiał dokonać wymuszonej zmiany. Prawdopodobnie rozcięty łuk brwiowy Tomasza Ciesielskiego po rywalizacji o piłkę z graczem gospodarzy i na murawę wszedł Fall.

Dobrze grał Kamil Graczyk. Miał wiele do powiedzenia w akcjach kombinacyjnych i strzelał na bramkę. W 25 minucie strzelał niecelnie po dośrodkowaniu Skokowskiego, potem zagrywał wzdłuż pola karnego do Kopyckiego, którego strzał był zablokowany. Siarka potrafiła jednak przejąć inicjatywę i stworzyć kilka sytuacji, ale świetnie przejmował piłkę Tomasz Lewandowski. W 39 minucie najlepsza sytuacja gospodarzy w pierwszej połowie kiedy to Anton Kołosow strzelał głową nad poprzeczką bramki ekipy beniaminka. Jednak goście odpowiedzieli akcją Jana Kowalskiego, który wrzucał w pole karne, a bramkarz nie złapał piłki, którą wybił Lewandowski.

W drugiej połowie Siarka zagrała lepiej, stwarzała sytuacje. Byłą zespołem groźniejszym, ale mecz ogólnie był bardziej wyrównany. W 57 minucie Kirył Raduszko w sytuacji sam na sam faulował bramkarza gości. Sędzia nie zagwizdał i piłka toczyła się do bramki, jednak obrońca gości ją wybił. Bramkarz Kamil Beszczyński musiał skorzystać z pomocy  medycznej. Jednak karetka, która była na stadionie nie mogła wyjechać, ponieważ brama była zamknięta. Sytuacja ta trwała kilka minut co wywołało zdenerwowanie na ławce gości. Trener musiał skorzystać z rezerwowego bramkarza Łukasza Ćwiczaka. Ta sytuacja chyba zmobilizowała Siarkę do lepszej gry, ponieważ piłkarze zaczęli grać lepiej, atakowali bramkę gospodarzy. Dobrze grał Jarosław Piątkowski, który dyrygował partnerami. W 83 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Marcin Truszkowski, który strzelił głową bramkę. Sędzia doliczył jeszcze 9 minut jednak Olimpia nie potrafiła wykorzystać sytuacji. Po dośrodkowaniu Tomasza Sedlewskiego strzelał Kamil Graczyk jednak piłka odbiła się od słupka. Goście pokazali, że będą się liczyć w rywalizacji o utrzymanie w rozgrywkach.

Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0)
Marcin Truszkowski 83.

Olimpia Elbląg: Aleksiej Rogaczow - Bartosz Broniarek, Tomasz Lewandowski, Oleg Ichim, Michał Ressel, Kiryłł Raduszko (81. Tomasz Sedlewski), Rafał Pietrewicz, Anton Kołosow, Kamil Graczyk, Piotr Skokowski (89. Rafał Lisiecki), Kamil Kopycki (78. Krzysztof Wierzba)

Siarka Tarnobrzeg: Kamil Beszczyński  (60. Łukasz Ćwiczak) - Dawid Korona, Tomasz Ciesielski (23. Fall), Marcin Grunt, Bartosz Sulkowski, Jan Kowalski (86. Łukasz Cichos), Bartłomiej Michalski (90. Piotr Tyburski), Jarosław Piątkowski, Tomasz Wolan, Konrad Stępień, Marcin Truszkowski

Żółte kartki: Lewandowski, Pietrewicz – Sulkowski, Wolan