Piątek, 26.04.2024, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Żal było patrzeć

01.05.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

W rewanżowym meczu o miejsca 5-6 Start Elbląg ponownie uległ Zgodzie Ruda Śląska. W pojedynku rewanżowym na własnym parkiecie elblążanki uległy 22-31. Żal było patrzeć na występ wicelidera rundy zasadniczej.

W Starcie ponowne nie wystąpiła najlepsza zawodniczka ostatnich tygodni, kontuzjowana Iwona Błaszkowska, lecz to żadne wytłumaczenie kompromitującego spotkania. Start przegrywa mecz za meczem, rozczarowuje, zawodzi. Rewanżowe spotkanie ze Zgodą to pokaz nieudolności oraz bezsilności wewnątrz drużyny.

Pierwsze minuty to wyrównana gra z obydwu stron. W miarę dobrze prezentowały się Elżbieta Olszewska oraz Alesia Mihdaliova, które we dwie punktowały dla Startu. W miarę wyrównana gra utrzymała się do 18min. później było już tylko gorzej. W ciągu 5min. Zgoda zdobyła 5 bramek, nie tracąc ani jednej i prowadziła 9-14. Start grał nieudolnie w obronie, bez koncepcji, pomysłu. Ślązaczki widząc beznadziejną grę w wykonaniu swoich przeciwniczek po prostu grały swoje, jak rasowy bokser, spokojnie punktowały swojego przeciwnika. Do przerwy notowaliśmy wynik 12-18.

Druga połowa bez historii, pierwszą bramkę zdobyła Elżbieta Olszewska, lecz kolejne 3 dziewczyny z Rudy Śląskiej m.in. najskuteczniejsza i najlepsza w barwach przyjezdnych Olena Pohrebnyak i w 34min było „pozamiatane” na parkiecie 13-21. Pogodzony z porażką trener, dał szanse młodym zawodniczkom Startu, szkoleniowiec desygnował na boisko m.in. trzecią bramkarkę drużyny Karolinę Ziajkę, która obroniła rzut karny, a pięknym lobem popisała się dotychczasowa rezerwowa - Justyna Stelina. To tyle, co cokolwiek pozytywnego można napisać o drugiej połowie w wykonaniu elblążanek. Start po rundzie play off został rozbity, upokorzony oraz skompromitowany. Teraz o 7 miejsce przyjdzie się zmierzyć z Łącznościowcem Szczecin, drużyną, z którą Start uległ na wyjeździe w rundzie zasadniczej 31-23, a u siebie 24-25.

Start Elbląg – Zgoda Ruda Śląska 22-31 (12-18)
Start: Charłamowa, Zwiewka, Ziajka – Olszewska 10, Mihdaliova 5, Pełka 3, Polenz 1, Dolegało 1, Koniuszaniec, Szklarczuk, Korowacka, Giejda 1, Stelina 1, Lipska.