Środa, 24.04.2024, Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Festiwal karnych w meczu Concordii - zobacz zdjęcia i video

07.10.2012, 14:25:29 Rozmiar tekstu: A A A
Festiwal  karnych w meczu Concordii - zobacz zdjęcia i video

Niezwykłą dramaturgię miał dzisiejszy mecz Concordii Elbląg z Wigrami Suwałki. Sędzia aż trzykrotnie dyktował rzuty karne (dwa dla gospodarzy oraz jeden dla gości), ale tylko jeden z nich został wykorzystany. Najważniejsze, że 3 punkty zostały w Elblągu, po zwycięstwie Pomarańczowych 2:0.

W 17 minucie prowadzenie dla Elblążan po składnej akcji zdobył Michał Kiełtyka. Jeszcze przed przerwą Concordia mogła podwyższyć na 2:0, ale rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Zeiglic, który strzelił obok słupka.

W drugiej połowie meczu groźnie atakowali zawodnicy z Suwałk, jednak razili nieskutecznością, mając wiele doskonałych sytuacji. Najlepszą zmarnowali w 71. minucie, kiedy nie wykorzystali rzutu karnego (strzał nad bramką). Dopiero w 77. minucie, kiedy arbiter podyktował trzecią "jedenastkę" w meczu, po faulu na wprowadzonym chwilę wcześniej Rasaqu Bamgboye, na wysokości zadania stanął kapitan Concordii Tomasz Wiercioch i ustalił wynik spotkania na 2:0.

Emocji nie brakowało do ostatnich minut, za wszelką cenę zawodnicy Wigier dążyli do zdobycia choć jednej bramki. Gorąco było także po ostatnim gwizdku, kiedy zawodnicy gości sprowokowali bijatykę i przepychanki, w których wzięli udział wszyscy zawodnicy obu drużyn.

Concordia po 11. kolejkach II ligi wschodniej znajduje się na 6. miejscu w tabeli z 18 punktami na koncie, jednak do prowadzącej Wisły Puławy traci zaledwie 3 punkty. To właśnie  aktualny lider przyjedzie w najbliższą sobotę do Elbląga na mecz z Concordią. Zapowiada się więc ligowy szlagier z udziałem elbląskiej drużyny.

Concordia Elbląg - Wigry Suwałki 2:0 (1:0)
Michał Kiełtyka 16, Tomasz Wiercioch 78 (k)