Poniedziałek, 6.05.2024, Imieniny: Irena, Waldemar, Iryda

Część kibiców Olimpii opuściła stadion podczas meczu. Przegrana z Ruchem Radzionków 1:2

12.05.2012, 21:51:20 Rozmiar tekstu: A A A

Słaba dyspozycja oraz brak wystarczająco dobrej gry w ofensywie po raz kolejny przyniosły porażkę żółto-biało-niebieskim. Nie pomógł komfort grania u siebie i doping kibiców, którzy mimo niesprzyjającej pogody licznie przybyli na stadion Olimpii. Niewiele brakowało, aby  pechowe dla nas spotkanie w ogóle się nie odbyło. Powodem były problemy finansowe KS Radzionków.

Pierwsza połowa meczu nie należała do udanych zarówno w wykonaniu Olimpijczyków, jak i gości. Brak zgranych akcji, dograń i dośrodkowań w pola karne spowodował przestój w grze obu drużyn. Akcja tej części meczu toczyła się przede wszystkim w środkowej partii boiska.  Sporadyczne szarże poszczególnych zawodników Olimpii, m.in. Rafała Lisieckiego, kończyły się niepowodzeniem. W 29. minucie spotkania za nie przepisową grę żółtą kartkę otrzymał piłkarz Ruchu grający z numerem 3 - Bartosz Kopacz.

Drugi fragment spotkania  tylko w  swojej początkowej fazie napawał kibiców optymizmem. Już w 53. minucie meczu strzał na bramkę przeciwników z Radzionkowa oddał Anton Kołosow. Fenomenalną postawą odznaczył się również elbląski bramkarz Milos Budaković, który obronił trzy  następujące po sobie ataki na bramkę Olimpii. Chwila nieuwagi ze strony żółto-biało-niebieskich skończyła się stratą bramki. Pierwszego gola, w 75. minucie meczu, zdobył dla Ruvhu Radzionków Mariusz Muszalik (nr 11).

Zawodnicy Ruchu Radzionków zmobilizowani stratą bramki przejęli kontrolę nad drugą połową  meczu.   Dzięki temu  w 82. minucie pojedynku umieścili piłkę w naszj bramce. Gol nie został jednak uznany przez sędziego z powodu  spalonego, na którym był piłkarz Ruchu.

Nie zniechęciło to  zawodników z Radzionkowa, którzy walczyli do końca. Opłacił się. W 89. minucie meczu piłkę w bramce elblążan umieścił, grający z numerem 25, Sebastian Radzio. Remis zdenerwowła część kibiców, którzy nie czekając na zakończenie spotkania, ostentacyjnie opuścili trybuny.  Po faulu  bramkarza Ruchu, w doliczonym czasie gry, sedzia zarządził rzut karny. Żółto-biało-niebiescy wykorzystali tę szansę. Honorową bramkę w 93. minucie spotkania zdobył Tomasz Chałas (nr 8)

- To był najgorszy mecz w wykonaniu Olimpii od bardzo dawna -powiedział po spotkaniu wierny kibic żółto-biało-niebieskich. - Brak zaangażowania i ambicji przesądził o wyniku meczu. Panowie w spotkaniu z Polkowicami pokazali ducha walki, którego dziś im zabrakło.