Poniedziałek, 6.05.2024, Imieniny: Judyta, Jan, Jurand

ELWO ETNA Elbląg ponownie triumfuje w Korszach

13.05.2012, 07:42:57 Rozmiar tekstu: A A A

W dniu 3 maja w Korszach odbył się II Majowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet "ATOMOWE UDERZENIE" zorganizowany przez tamtejszy klub Atomówki oraz Burmistrza Korsz.  Sztab szkoleniowy elbląskiego zespołu z radością przyjął ponowne zaproszenie na turniej, w którym piłkarki ELWO ETNA triumfowały w ubiegłym roku.. W imprezie odbywającej się na miejscowym "orliku" wzięły udział również zespoły Surmy Barczewo, Stomilu Olsztyn  oraz gospodynie - Atomówki Korsze.

W pierwszym swoim meczu elblążanki spotkały się z drużyną gospodyń, które są aktualnie wiceliderem III Ligi Kobiet grupy podlasko – warmińsko-mazurskiej. Piłkarki Atomówek mocno zmotywowane przez swego trenera, pragnęły za wszelką cenę dorównać brązowym medalistkom Mistrzostw Polski w Futsalu. W 7 minucie to właśnie one zdobyły pierwszą bramkę  i objęły prowadzenie 1:0. Utrata gola jak zimny prysznic podziałała na nasze piłkarki. Jeszcze  przed przerwą (mecze trwały 2 x 15min.) po ładnych zespołowych akcjach, dwa razy na listę strzelczyń wpisała się Monika Gniadek, dając swojej drużynie prowadzenie 2:1.

W drugiej połowie jedną bramkę zdobyła Karolina Orłowska i mecz zakończył się wynikiem 3:1.
W drugim spotkaniu Elblążanki zmierzyły się z zespołem Surmy Barczewo. Przez 30 minut nasze piłkarki obstrzeliwały bramkę przeciwniczek, lecz jedynym tego efektem było kilka strzałów w słupek i dwie poprzeczki. Mecz zakończył się remisem 0:0 i aby tryumfować w imprezie piłkarki ELWO ETNA musiały pokonać w ostatnim spotkaniu zespół Stomilu Olsztyn.
„Mecz o wszystko” lepiej rozpoczęły piłkarki z Elbląga. W 7 minucie idealne krosowe podaniem przez niemal całe boisko od Pameli Michalec otrzymała Dorota Proch i w sytuacji sam na sam nie dała najmniejszych szans olsztyńskiej bramkarce.

Piłkarki Stomilu tuż przed przerwą doprowadziły dom remisu po ładnej akcji całego zespołu. W drugiej odsłonie Elblążanki za wszelką cenę starały  się zdobyć zwycięską bramkę i w końcówce spotkania osiągnęły swój cel. Marlena Zaleszczenko zdecydowała się na strzał z dystansu, po którym piłka ugrzęzła wolsztyńskiej siatce. Po zakończeniu ostatniego meczu odbyło się zakończenie II Majowego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet ATOMOWE UDERZENIE.  Elblążanki przy burzy oklasków odebrały okazały puchar i medale za I miejsce, a kapitan zespołu Karolina Orłowska z rąk burmistrza Korsz Pana Ryszarda Ostrowskiego odebrała nagrodę dla najwszechstronniejszej zawodniczki turnieju. Pierwszy turniej po zakończeniu udanego sezonu halowego i pierwszy tryumf, oby tak dalej.

Wyniki meczów
Surma Barczewo – Stomil Olsztyn 0:1 (0:0)
Elwo Etna Elbląg – Atomówki Korsze 3:1 (2:1)
Surma Barczewo – Elwo Etna Elbląg 0:0
Atomówki Korsze – Stomil Olsztyn 1:4 (1:0)
Elwo Etna Elbląg – Stomil Olsztyn 2:1 (1:1)
Atomówki Korsze – Surma Barczewo 3:2 (0:2)

Kolejność
1. Elwo Etna Elbląg   3  7  5:2
2. Stomil Olsztyn       3  6  6:3
3. Atomówki Korsze  3  3  5:9
4. Surma Barczewo   3  1  3:5

Skład ELWO ETNA: Magdalena Stankiewicz, Marlena Zaleszczenko, Monika Gniadek, Dorota Proch, Daria  Lewandowska, Pamela Michalec, Marta Stasiulewicz, Aleksandra Rucińska, Karolina Orłowska

Partnerzy drużyny: DRE, Urząd Miejski w Elblągu, R-GOL, FANTAZJA, MOS, Gimnazjum nr 1, Szkoła Podstawowa nr 8.