Piątek, 17.05.2024, Imieniny: Weronika, Slawomir, Brunon

Energa Kogeneracja mistrzem Elbląga

06.03.2012, 14:30:09 Rozmiar tekstu: A A A

Zakończyły się rozgrywki Elbląskiej Ligi Halowej, których organizatorem jest Ognisko TKKF „Witoszewo”. Mistrzem Elbląga w sezonie 2011/2012 została Energa Kogeneracja. Tytuł wicemistrzowski przypadł piłkarzom Bogdanki, a najniższy stopień podium zajęli zawodnicy z ekipy REM.

SuperLiga
W zakończonym właśnie sezonie mistrzami Elbląga zostali piłkarze zespołu Energa Kogeneracja, którzy w przekroju całych rozgrywek prezentowali najrówniejszą formę. Złożona głownie z młodych zawodników drużyna, niemal od początku nadawała ton grze w SuperLidze, a kiedy już zasiadła na fotelu lidera, to nie oddała go już do końca ligi.

- Udało się stworzyć zgrany zespół, taki prawdziwy kolektyw - mówi Andrzej Basista, opiekun drużyny Energa Kogeneracja. - Nie mieliśmy w zespole wielkich indywidualności, a nasz sukces opierał się na zgraniu i grze zespołowej. Świadczyć może o tym fakt, że u nas nie było lidera, a w każdym meczu inny zawodnik brał na siebie odpowiedzialność i ciągnął drużynę do przodu. Pokazują to także strzelone bramki, gdzie każdy z naszych piłkarzy chociaż raz wpisał się na listę strzelców. Dziękuję chłopakom za walkę i zaangażowanie, dziękuję także firmie Energa Kogeneracja, bez której pomocy nasz udział w rozgrywkach byłby niemożliwy.

Chociaż przed ostatnią kolejką Energa miała już zapewniony tytuł mistrzowski, a mimo tego bardzo poważnie potraktowała pojedynek z Asenhajmerem. Mecz lepiej rozpoczęli świeżo upieczeni mistrzowie i po pierwszej połowie prowadzili 2:0. Po przerwie wystarczyła jednak chwila dekoncentracji by w przeciągu dwóch minut Asenhajmer doprowadził do stanu 2:2. Trzy minuty przed końcem mieliśmy remis 3:3 i wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Jednak o losach pojedynku zdecydowała akcja z 28 min., którą na zwycięską bramkę dla Energii zamienił Adam Niedźwiedzki.

Wicemistrzem tegorocznych rozgrywek została Bogdanka, która na zakończenie, nie bez problemów, pokonała niżej notowany Duet 2:1. Bogdanka by myśleć o miejscu na pudle nie mogła pozwolić sobie na stratę punktów. I chyba ta myśl zbyt mocno siedziała w głowach piłkarzy Bogdanki, którzy bardzo długo męczyli się z rywalem. Wprawdzie w 7 min. na prowadzenie wyprowadził ich Damian Wielgat, ale jeszcze przed przerwą Duet za sprawą Wojciecha Świniarskiego doprowadził do wyrównania. Wynik 1:1 utrzymywał się do 21 min. i dopiero bramka najskuteczniejszego strzelca liga Kamila Kuczkowskiego dała zwycięstwo Bogdance. W klasyfikacji strzelców dwa pierwsze miejsca przypadły właśnie piłkarzom Bogdanki, ale jak się okazało nie wystarczyło to na wywalczenie tytułu mistrzowskiego.

Najniższy stopień podium przypadł ekipie REM i chyba była to największa niespodzianka tych rozgrywek. Jeszcze przed sezonem mało kto upatrywał ten zespół w gronie kandydatów do podium, ale pierwsze mecze i uzyskiwane wyniki szybko to zweryfikowały. Połączenie doświadczenia z młodością sprawiło, że REM stał się „czarnym koniem” zakończonego właśnie sezonu, a trzecia lokata jest w pełni zasłużona. Na zakończenie tegorocznych zmagań REM bez większych problemów ograł Straż Pożarną 4:1, po dwóch golach Marcina Trochowskiego i jednym Andrzeja Liszko oraz Konrada Kotowskiego.

Z SuperLigą żegnają się dwie najsłabsze ekipy, a w tym sezonie są nimi C.R.P. Wopal i Amatorzy.

Po zakończeniu ostatniego meczu odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek, podczas którego organizatorzy wręczyli najlepszym zespołom i zawodnikom puchary i nagrody rzeczowe. Statuetka króla strzelców trafiła do Kamila Kuczkowskiego z Bogdanki, który bramkarzy rywali pokonał w tym sezonie 27 razy. Najlepszym bramkarzem uznano Artura Wrzoska (Energa Kogeneracja), a najlepszym zawodnikiem SuperLigi został Maciej Zając (DRE). Nagroda Fair Play trafiła do zespołu C.R.P. Wopal, którego piłkarze w całych rozgrywkach otrzymali tylko dziewięć żółtych kartek.

I liga
W I lidze rozgrywki zdominowały trzy zespoły: Victoria, Stokrotki i Dream, a że miejsca premiowane awansem były tylko dwa, dlatego też niemal do końca obserwowaliśmy zaciętą rywalizację. Ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszły Victoria i Stokrotki, i te dwie ekipy w przyszłym roku zobaczymy w rozgrywkach SuperLigi.

Do ostatniej kolejki ważyły się losy pierwszego miejsca. Obie drużyny przed ostatnią kolejką miały taką samą liczbę punktów, choć w tabeli wyżej była Victoria, która w bezpośrednim pojedynku pokonała Stokrotki 3:0. Jako pierwsi na boisko wybiegli właśnie piłkarze Victorii, którzy w ostatnim meczu sezonu zmierzyli się z Legionistami. Po pierwszej połowie mieliśmy remis 1:1 i taki wynik zadowalał Stokrotki. Po przerwie Victoria okazała się bardziej skuteczna, a bramkę na wagę nie tylko wygranej, ale także pierwszego miejsca zdobył Sebastian Pawłowski.

Stokrotki, które już straciły szansę na pierwsze miejsca, swój mecz potraktowały bardzo poważnie, że rozbiły osłabione ZUO aż 15:1. Znów doskonałą skutecznością popisało się dwóch zawodników Piotr Wiernicki i Bartosz Mróz, którzy zdobyli po pięć bramek. Honorowe trafienie dla ZUO zaliczył w końcówce pojedynku Tomasz Barcikowski.

Ciekawie było także w dole tabeli, gdzie do ostatniego meczu toczyła się walka o utrzymanie. Ostatecznie po sezonie 2011/2012 z I ligą żegnają się ZUO, Żandarmeria i Legioniści. Królem strzelców tegorocznych rozgrywek został Tomasz Nowicki (Dream), zdobywca 20 bramek. Za najlepszego bramkarza uczestnicy wybrali Mariusza Malinowskiego (Stokrotki), a tytuł najlepszego zawodnika powędrował do Daniela Ciesielskiego z Victorii. Natomiast statuetka Fair Play przyznana została drużynie Lira, która w całych rozgrywkach miała na swoim koncie tylko trzy żółte i jedną czerwoną kartkę.