Sobota, 4.05.2024, Imieniny: Florian, Malwina, Monika

O Grand Prix w tenisie stołowym

21.02.2012, 16:06:11 Rozmiar tekstu: A A A

Hala Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego była areną V turnieju klasyfikacyjnego w IV edycji Grand Prix Elbląga w tenisie stołowym zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. O popularności w mieście dyscypliny zwanej ping pongiem  może świadczyć frekwencja, bowiem przy stołach stanęło 43 zawodników i tylko jedna zawodniczka.

Pani Elżbieta Moszczyńska miała powody do satysfakcji, bo ugrała dwa sety w pojedynkach z panami, którzy przed laty stanowili o sile elbląskiego tenisa stołowego. Rywalizowano w sześciu kategoriach wiekowych.

Wśród najmłodszych do 13 lat, turniej wygrał Dominik Grzelak przed Szymonem Butrymem i Patrykiem Purzyckim. W kategorii 14-19 lat w pojedynku o trzecie miejsce Dawid Jasiński pokonał 3:1 Michała Ponikowskiego, a w finale Bartosz Woźniak wygrał 3:1 z Patrykiem Rajewskim.

Trzecie miejsce w kategorii 19-34 lata zajął Rafał Stasiak wygrywając mały finał 3:1 z Bartoszem Rybczyńskim, a zwyciężył Bartosz Kępski pokonując 3:0 Daniela Winiarskiego. W kategorii 35-49 lat triumfował Arkadiusz Kaczmarzyk po zwycięstwie 3:0 nad Sławomirem Urbanem. Bardzo zacięty był mały finał w którym trzecie miejsce wywalczył Wojciech Dzierżko pokonując 3:2 Piotra Iwickiego. W kategorii 50-64 lata najwięcej emocji dostarczył finał, w którym Janusz Kriger wygrał 3:2 z Mirosławem Stefanowiczem. W pojedynku o trzecie miejsce Ryszard Łuczak zwyciężył 3:1 Mariana Połukarda.

Czterech panów i jedynaczka Elżbieta Moszczyńska uczestniczyło w turnieju w kategorii 65 lat i starsi. Pani Elżbieta koncentrowała na sobie uwagę wszystkich zawodników. Wprawdzie laurów nie zdobyła, ale ugrała po secie z Józefem Pyką i Franciszkiem Podhorodeckim. Najlepszy w turnieju wśród seniorów okazał się Tadeusz Piasecki przed Sylwestrem Glinieckim i Józefem Pyką.

W punktacji generalnej w kategoriach GP czołówkę stanowią: do lat 13 – 1. Tomasz Budziński 146 pkt, 2. Szymon Butrym 118 pkt, 3. Dominik Grzelak 114 pkt; 14-18 lat – 1. Patryk Rajewski 188 pkt, 2. Piotr Stefanowicz 181 pkt, 3. Bartosz Woźniak 177 pkt; 19-34 lat – 1. Andrzej Geiger 179 pkt, 2. Marek Godlewski 167 pkt, 3. Daniel Winiarski 143 pkt;  35-49 lat – 1. Robert Zaborowski 178 pkt, 2. Sławomir Urban 172 pkt, 3. Piotr Iwicki 168 pkt; 50-64 lata – 1. Janusz Kriger 198 pkt, 2. Ryszard Łuczak 184 pkt, 3. Mirosław Stefanowicz 182 pkt; 65 lat i starsi – 1. Józef Pyka 196 pkt, 2. Sylwester Gliniecki 190 pkt, 3. Tadeusz Piasecki 184 pkt.

Kolejny turniej zostanie rozegrany w hali MOS przy ul. Kościuszki 77a w Elblągu, 17.03.2012r. Przyjmowanie zgłoszeń do godz. 9:45, początek gier godz.10:00. Opłata startowa 5 zł od dorosłego uczestnika. Komplet wyników oraz galerie zdjęć z poprzednich zawodów dostępne są na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu