Czwartek, 23.05.2024, Imieniny: Iwona, Michal, Dezyriusz

Kapitalny początek wiosny dla Olimpii: Dwa mecze, dwa zwycięstwa, zero straconych bramek

21.03.2011, 13:42:26 Rozmiar tekstu: A A A

Pierwszy w tym roku mecz na własnym stadionie, pokazał że piłkarze drugoligowej Olimpii w rundzie wiosennej będą mocnym zespołem w stawce drużyn walczących o awans do I ligi. Dwa mecze, dwa zwycięstwa, pięć bramek strzelonych i zero straconych. Tak przedstawia się bilans po sobotnim, zwycięskim 2-0 spotkaniu z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Rozegrany w sobotę, na stadionie przy Agrykola pojedynek, mógł nie zachwycić w porównaniu do premierowej potyczki ze Startem Otwock. Jednak gospodarze, zdobywając 3 kolejne punkty, wykonali swoją pracę w 100%. Spragnieni piłki po długiej zimowej przerwie elbląscy kibice, w liczbie 1,5 tysiąca widzów, nie zawiedli. Przez cały mecz głośnym dopingiem wspierali olimpijczyków. Na trybunach dostrzec można było także przedstawicieli władz Elbląga w osobach: prezydenta Grzegorza Nowaczyka, wiceprezydenta Adama Witka, doradcy prezydenta Witolda Strzelca, a także przewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Wcisły. Cieszy fakt, że tak liczni włodarze naszego miasta interesują się elbląską piłką.

Skazywany na pożarcie Ruch, radził sobie w Elblągu dosyć dobrze. Goście do chwili zdobycia przez Olimpię bramki, byli niemal równorzędnym przeciwnikiem dla elblążan. Olimpia objęła prowadzenie w 21 minucie. Po dograniu Kamila Jackiewicza, świetną szarżą w polu karnym popisał się Łukasz Pietroń, który sprytnym strzałem zaskoczył bramkarza Ruchu Rafała Rakowieckiego.

Drugie trafienie dla żółto-biało-niebieskich padło tuż po przerwie. Umotywowani dodatkowo przez trenera Tomasza Arteniuka olimpijczycy, wyszli na drugą połowę zupełnie odmienieni. Już w 47 minucie składna akcja Rafała Lody, Krzysztofa Bułki oraz Witalija Ledeneva, przyniosła podwyższenie wyniku. Białoruski napastnik w swoim drugim meczu, wpisał się na listę strzelców po raz drugi, udowadniając tym samym, że jest jednym z najlepszych transferów Olimpii w zimowej przerwie.

Po tym zwycięstwie Olimpia nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli II ligi. Elblążanie mają tyle samo punktów co drugi Świt Nowy Dwór Mazowiecki, jednak posiadają lepszy bilans bramkowy. Pozostałe walczące o awans drużyny: Wisła Płock, Znicz Pruszków i Stal Stalowa Wola, znów pogubiły punkty.

Już w najbliższą sobotę o godz. 15, Olimpia jedzie do Iławy na derbowy mecz z Jeziorakiem. To niezwykle ciekawie zapowiadającego się spotkanie, może jednak odbyć się bez udziału publiczności. Powodem jest zachowanie kibiców na meczu 19 kolejki, rozegranym pomiędzy Jeziorakiem a Wisłą Płock. Pojedynek ten został przerwany w 87 minucie, w chwili gdy fani Wisły obrzucili murawę materiałami pirotechnicznymi. PZPN ukarał Wisłę zakazem udziału płockich kibiców w 5 meczach wyjazdowych. O dziwo karę otrzymał także klub z Iławy, który jeden mecz będzie musiał rozegrać bez udziału publiczności. Tak się składa, że najbliższym meczem dla iławian będzie pojedynek z Olimpią. Jeziorak odwołał się od tej decyzji do władz związkowych. Odpowiedź ma być znana w tym tygodniu. Bez względu na całe zamieszanie kibice Olimpii organizują się na sobotni mecz w Iławie.

Olimpia Elbląg – Ruch Wysokie Mazowieckie 2-0 (1-0)
Bramki: 1-0 Łukasz Pietroń (21'), 2-0 Witalij Ledenev ( 47')

Olimpia: Sobański – Loda, Dremliuk, Sobieraj, Żuraw (62' Czegladze), Ł.Pietroń (60' Hałgas), Szepietowskij (69' M.Pietroń), Bułka, Lubenow, Jakckiewicz, Ledenev

Ruch: Rakowiecki – Gogol, Kołłątaj, Urban, Bartkiewicz, Jegliński, Kułkiewicz, Trzaskalski, Kołodziejczyk (77' Oświęcimka), Ambrożewicz (65' Grzybowski), Nowicki

Sędziował: Damian Skórka (Koszalin)
Żółte kartki: Szepietowskij, Lubenow, Jackiewicz (Olimpia) – Urban (Ruch)