Czwartek, 25.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

Inauguracyjne zwycięstwo

07.02.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Na inaugurację podopieczni Ludwika Fonferka pokonali akademików z Zielonej Góry, grając twardo, skutecznie sprawiając dużo radości swoim najbliższym oraz kibicom zgromadzonym w hali.

Rozpoczęli elblążanie, pierwszy kwadrans gry, to zacięta i twarda gra z obydwu stron, przez kilkanaście minut notowany był wynik remisowy. Od 15min Techtrans Darad zaczął stopniowo powiększać swoją przewagę dzięki udanym interwencją Marka Wróbla w bramce, szybkich i skutecznych kontrach. W 20min. był ostatni remis 10-10.  Ostatnie minuty pierwszej połowy to skuteczna i agresywna gra elblążan. Techtrans zdobył sześć bramek nie tracąc ani jednej prowadząc do przerwy 16-10.

Druga połowa mimo wysokie prowadzenia gospodarzy była bardzo zacięta. Akademicy próbowali niwelować różnicę, lecz w 35min przegrywali już różnicą dziewięciu bramek 20-11. W 42min zdarzył się przykry wypadek Maciej Borsukowicz zderzył się z Krzysztofem Przybyszem, elbląski zawodnik już do końca meczu nie pojawił się na parkiecie. AZS próbował nieco zmniejszyć rezultat ale znakomicie w bramce spisywał się Wróbel, potwierdzając wielkie bramkarskie umiejętność. Kiedy w 55min młodziak Filip Korzeniowski zdobył bramkę wiadomo było ze gospodarze tego meczu nie przegrają. Swoją 70 bramką w sezonie strzelił Mariusz Babicki a wynik na 30-21 ustalił Krzysztof Kancelarczyk.

Inauguracja rundy wypadła bardzo okazale w Elblągu. Techtrans Darad pokazał dobre przygotowanie fizyczne, motoryczne do rundy. Po pierwszym spotkaniu należy z optymizmem patrzeć na kolejne mecze i życzyć drużynie kolejnych zwycięstw i marsz w górę tabeli.

Techtrans-Darad Elbląg – AZS UZ Stelmet Zielona Góra 30-21 (16-10)
Techtrans Darad: Wróbel, Z. Korzeniowski – Laskowski 1, Borsukowicz 2, Stypułkowski, F. Korzeniowski 1, Balawejder 5, Marzec 4, Januszewski 2, Kancelarczyk 4, Masiak 3, Babicki 7, Dąbrowski.