Sobota, 18.05.2024, Imieniny: Weronika, Slawomir, Brunon

Wiceprezydent kopie piłkę, ELWO wygrywa

01.02.2011, 09:38:07 Rozmiar tekstu: A A A

Godzina 17.00 i dzień 30 stycznia przejdą do historii. W tym terminie odbył się pierwszy w Elblągu mecz  w rozgrywkach I Polskiej Ligi Futsalu Kobiet. Jedyny w Województwie Warmińsko-Mazurskim kobiecy zespół  ELWO ETNA Elbląg  zdążył już zdobyć 4 punkty w rozgrywkach, remisując w Gnieźnie z UKS Medan 3:3 oraz wygrywając 8:3 z drużyną Marbruk Red Devils Ladies w Chojnicach. Pierwszy mecz rozgrywany w swoim mieście miał wzbogacić dorobek punktowy Elblążanek o kolejne 3 punkty. Zespół, jak twierdzi menager Zbigniew Urbaniak ma walczyć o medale więc, mecze u siebie musi starać się wygrywać z każdym przeciwnikiem.

Gościem honorowym niedzielnego spotkania była wiceprezydent miasta Elbląga, Grażyny Kluge, która jako pierwsza kopnęła piłkę w inauguracyjnym meczu I Polskiej Ligi Futsalu Kobiet rozgrywanym w Elblągu. Adresatką tego zagrania była Karolina Orłowska, jak się później okazało, bohaterka niedzielnej potyczki.

Pierwsze ze zdobytej bramki cieszyły się jednak Gostynianki, które w 4 minucie po błędzie elbląskiej defensywy objęły prowadzenie po strzale najlepszej w drużynie Szewy Jankowskiej. Piłkarki ELWO ETNA grające pierwszy mecz w tak okazałym obiekcie jak elbląska hala CSB jeszcze przez prawie kwadrans nie potrafiły wejść w rytm, do którego przyzwyczaiły swoich trenerów w meczach wyjazdowych, na zdecydowanie mniejszych obiektach. Wtedy właśnie swój kunszt piłkarski pokazała elbląskiej publiczności Karolina Orłowska. Po idealnych dograniach koleżanek z drużyny skompletowała w ciągu 2 minut klasycznego hattrika. Hala CSB oszalała, a uśmiechnięte Elblążanki schodziły na przerwę przy wyniku 3:1.

Na drugą połowę piłkarki ELWO ETNA wyszły z dużą chęcią poprawienia dorobku bramkowego i już po 3 minutach rozegrały najładniejszą akcję meczu. Pamela Chyła podała do idealnie wychodzącej na pozycję Marleny Zaleszczenko, która głową skierowała piłkę pod nogi wbiegającej w pole karne najmłodszej w drużynie Doroty Proch. Błyskawiczny strzał z pierwszej piłki nie dał szans na obronę dobrze spisującej się bramkarce z Gostynia. Przez następnych kilkanaście minut było sporo klarownych sytuacji zarówno pod jedną jak i drugą bramką, jednak piłka nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. Dwie minuty przed końcem spotkania ponownie przypomniała o sobie Orłowska i pewnym strzałem z pola karnego ustaliła wynik spotkania na 5:1. Bezpośrednio po zakończeniu meczu gratulacje całej drużynie złożył  Wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, Pan Arkadiusz Matz, bardzo mile zaskoczony umiejętnościami piłkarek  ELWO  ETNA  Elbląg.

Menager Zbigniew Urbaniak: - Na tak wspaniałym obiekcie, jakim jest Hala CSB nie sposób jest rozdawać ligowe punkty. Zapoznanie z elbląskim obiektem nie wypadło najgorzej, a jestem pewien że z każdym meczem będzie zdecydowanie lepiej. Marzeniem  zapewne całej drużyny jest aby ten najlepszy rozegrać  w finale Mistrzostw Polski.